Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evet sırası sizde

3’üncü Yörük Şenliği’nde konuşan Başkan Soylu, “Menderes ne istediyse ‘evet’ dedik. Şimdi sıra hep birlikte 16 Nisan’da ‘evet’ demeye geldi” dedi. Etkinliğe AK Partili Kaya da katıldı

Giriş Tarihi: 21.3.2017
Evet sırası sizde
İzmir'in Menderes ilçesinde, Karakuyu'da bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yörük şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Menderes ilçesindeki Karakuyu'da, bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yörük şenliği onlarca kişiyi bir araya getirdi. Menderes Belediyesi tarafından 3. Karakuyu Yörük Şenliği, Karakuyu'da özel hazırlanan alanda gerçekleşti. Yörük kültürün gelenek ve göreneklerinin yaşatıldığı etkinliğe AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya da katıldı. Sabah geleneksel gelin alma töreni ile başlayan etkinlik, kortej yürüyüşüyle devam etti. Keşkek ikramlarının yapıldığı Karakuyu Yörük Şenliğinde, halk oyunları gösterileri de gerçekleştirildi. Selcan Kökçen Şahin de halk müziği konseriyle şenliğe renk kattı. Etkinlikte konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Yörük kültürünün önemine değinerek, "Bugün bir Yörük evladı, Menderes'in yiğit evladı, kardeşimiz Bülent Soylu Menderes'te güzel işlere imza atıyor. Menderes Yörük diyarıdır. Ben de bir Yörük evladı olarak söylüyorum Menderes Belediye Başkanımızla 7 gün 24 saat sizlere hizmet etmekten başka derdimiz yok; çünkü bu topraklarını insanları çok çekti. Benim Yörük kardeşlerim çok çekti; ama hiçbir zaman isyan etmedi. Hep devletine, milletine, bayrağına, vatanına sahip çıktı. İşte böyle başkanlar oldukça da onlar için çalışmalar gerçekleşecektir. Menderes hizmette çağ atlar durumda, unutulan ne varsa ihmal edilmiş ne varsa hepsi Bülent kardeşim sayesinde gerçekleşiyor" dedi.

"HAİNLERE GEÇİT YOK"
Türkiye'ye ayak oyunları yapanlarının bunu başaramayacağını dile getiren Kaya, "Şimdi Çanakkale'de olduğu gibi 7 düvel bize karşı bir olmuş durumda. Suriye'yi karıştırdılar, Irak'ı karıştırdılar, 15 Temmuz'da da Türkiye'yi karıştırmak istediler ama hep birlikte o hainlerin karşısında dimdik ayakta durduk. Bu milletin ferdi olarak Türkiye Cumhuriyet devletinin bakanlarını o sokaklara sokmayanlar, o hain PKK'nın temsilcilerini sokaklara sokmuşlar Öcalan'a özgürlük, referanduma hayır pankartlarıyla dolaştırıyorlar. Buna geçit vermeyeceğiz" ifade etti. Yörük kültürünü yaşatmak adına çalıştıklarını kaydeden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da şöyle konuştu: "Etkinliklerimiz ile gelenek ve göreneklerimizi yeni nesillere aktarmayı amaçlıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz şenliğimiz her yıl daha da büyüyerek yoluna devam ediyor. Devlet hastanesi istediniz 'evet' dedik, spor kompleksleri istediniz 'evet' dedik, modern tesisler istediniz 'evet' dedik, sosyal yaşam alanları istediniz 'evet' dedik. Şimdi sıra hep birlikte 16 Nisan'da 'evet' demeye geldi. 16 Nisan'da Menderes 'evet' diyecek, Türkiye kazanacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evet sırası sizde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN