Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutlu toplum mutlu aile ile sağlanacak

Giriş Tarihi: 4.5.2017
Mutlu toplum mutlu aile ile sağlanacak

Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün hazırladığı Avrupa Birliği tarafından desteklenen ‘Mutlu Aile Mutlu Toplum’ projesinin eğitim programı Manisa’da gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus Programı Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği 2016 yılı Yetişkin Eğitimi Personelinin Hareketliliği Projeleri başvuruları kapsamında kabul edilen 22 proje arasında yer alan "Mutlu Aile Mutlu Toplum" isimli projede yer aldı. Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün hazırladığı 25 bin euro bütçeli 'Mutlu Aile Mutlu Toplum' adlı proje için 12 personel ispanya, Almanya ve Hollanda'da eğitim aldı. 12 personel Manisa'da aile içi şiddeti önleyici ve rehabilite edici eğitim programlarından ilkini Manisa'daki Anemon Otel'de düzenledi. Eğitim programına Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Kamu kurumlarına ve sivil toplum örgütlerine yönelik verilen eğitim programlarının 2017 yılı boyunca devam edeceği öğrenildi.

MANİSA ŞANSLI BİR İL
Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, "Ancak mutlu yuvalar kurarsak mutlu toplumlar oluşturabiliriz. Bu noktada kadına yönelik şiddet, çocuğa yönelik şiddet konusunda birebir çalışma yapmak gerekiyor. Manisa'da bu açıdan şanslı illerden bir tanesi. Şiddet önleme ve izleme merkezi ilimizde mevcut. Kadına çocuğa ve erkeğe çözüm üretilmeye çalışılıyor. Bu anlamda Manisa olarak şanslıyız. Türk örf adet ve geleneklerinin içerisinde ailenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Aile içi şiddet yakın komşudan başlayarak, emniyete, savcılığa, sağlık birimine birçok kamu kuruluşunu ilgilendiren karmaşık bir sistem. Aile içi şiddet ile ilgili 2013 yılında güzel bir çalışma yapmıştık. Katkı sağladığına inanıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu toplum mutlu aile ile sağlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN