Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepçeli kamyonlu okul yolu korkuttu

İZSU’nun Metin Aşık Ortaokulu’nun giriş kapısı önünde hiçbir önlem almadan çalışma başlattı. Öğrenciler, çalışan kepçe ve kamyonların altından geçerek okula ulaşmaya çalıştı

Giriş Tarihi: 7.5.2017
Kepçeli kamyonlu okul yolu korkuttu
Türkiye'nin üçüncü büyük kentine yakışmayan manzaralar. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZSU ekipleri Karşıyaka'nın gözde semtlerinden Bostanlı'da altyapı çalışması başlattı. İZSU'nun, 1783 sokakta bulunan Metin Aşıkoğlu Ortaokulu önünde gerçekleştirilen çalışma sırasında hiç bir önlem alınmayarak öğrencilerin can güvenliği yok sayıldı. İZSU'ya bağlı yüksek tonajlı kamyon ve kepçeler çalışma için erken saatlerde okulun önüne getirildi. Ancak çalışmanın yapıldığı günün hafta içi olması sebebiyle öğrenciler okullarına geldi.

GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK
Kepçe ve kamyonların çalıştığı sırada öğrenciler geçecek yol bulamadığı için okullarına yüksek tonajlı kamyonların yanından, kepçelerin ise altından geçerek girebildi. Bazı çocuklar ise kamyon ve iş makinalarının yolda çalışma yapması nedeniyle korkarak daracık kaldırımlardan yürüdü. Yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü Metin Aşıkoğlu Ortaokulu'nun kapısının önündeki çalışmalar sırasında hiç bir güvenlik tedbirinin alınmaması dikkat çekti. Çalışmanın okul önünde yapıldığı için normal kazı çalışmalarından daha fazla güvenlik önlemi alınması gerekirken İZSU yetkilileri yola sadece ufak bir tabela ile "İZSU Genel Müdürlüğü Çalışmasıdır" yazılı tabela koymakla yetindi. Okuluna ulaşmaya çalışan çocuklardan bir kaçı İZSU'nun kepçelerinin ve kamyonlarının arasında geçmeye çalışırken düştü. Çocuklar, kazaları şans eseri hafif sıyrıklarla atlattı. Okul önünde gerçekleştirilen çalışmaların hafta sonu yapılmasının daha doğru olacağını belirten veliler, "Çocuklarımız okula girip çıkıyor. Bir tane küçük tabela ile İZSU çalışmasıdı" yazmak tedbir almak mıdır? Hiç değilse okulun giriş çıkış saatlerinde çalışmaları durdursalardı. Çocuklar okula girip çıkarken, kepçeler çalışıyor. Çocuklarımızın hayatı bu kadar değersiz mi? Bir çocuğa kepçe çarpsa, kamyon çarpsa ne olacak? Bunun hesabını kime verecekler?" diyerek Büyükşehir'e tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepçeli kamyonlu okul yolu korkuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN