Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 yaşında 2 kere kalça ameliyatı oldu

İzmir’de yaşayan 100 yaşındaki Nazire Kaçan, bir ay içinde 2 kere kalça ameliyatı oldu. Sağlığına kavuşup yeniden yürüyen Nazire nine, “Bu halimle gençlere taş çıkarırım” dedi

Giriş Tarihi: 20.5.2017
100 yaşında 2 kere kalça ameliyatı oldu
Asırlık çınar İzmirli Nazire Kaçan, iki ay önce evinde yürürken düştü. Nazire nine, düşme sonucu kalça kemiğini kırdı. Yakınları tarafından ambluansla Bayraklı'da bulunan Central Hospital Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorlar, acil serviste ilk müdahalesi yapılan Nazire ninenin ameliyata alınmasına karar verdi. Hastanenin Ortopedi Uzmanı Mehmet Sonar tarafından ameliyata alınan yaşlı kadına başarılı şekilde gerçekleştirilen operasyonla kalça protezi takıldı. Bir hafta sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edilen Nazire Kaçar, geçtiğimiz hafta evinde yine düşerek, acil olarak yeniden hastaneye kaldırıldı.

GENÇLERE TAŞ ÇIKARIRIM
Ambulansla ikinci kez hastaneye kaldırılan Nazire ninenin yapılan ilk müdahalesinde doktoru Mehmet Sonar, kalça kemiğinin ikinci kez kırıldığını tespit etti. Nazire nine, yaşlı hastaların ameliyata alınmasının anestezi açısından riskli olması nedeniyle hasta bir dizi tetkikten daha geçirildi. Tetkikler sonucunda başka bir sağlık problemi olmadığı anlaşılan yaşlı kadın, yeniden ameliyata alındı. Hastasının 100 yaşında olmasına rağmen sapasağlam olduğunu anlatan Dr. Sonar, "Hastamız, bir ay önce kalçasını kırmıştı ancak kalçasında tekrar kırık oluştu. Çok rahat atlattı ikinci ameliyatı 24 saat geçmeden yürümeye başladı" diye konuştu. Çocukluğunda Atatürk'ü gördüğünü anlatan Nazire Kaçan, "Bizim nesil çok zorluklar atlattı. İki ameliyat atlattım ama kendimi çok zinde ve sağlıklı hissediyorum. Biz şu an olduğu gibi sağlıklı beslenmek için ayrıca bir çaba harcamıyorduk. Yediğimiz her besin zaten doğaldı, kendimiz yetiştiriyorduk. Ama şimdi doğal ürün bulmak çok zorlaştı. Ama ben bu halimle bile gençlere taş çıkarırım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 yaşında 2 kere kalça ameliyatı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN