Arkas İzmir’de yelken yarışları düzenleyecek

Sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Arkas Holding, yelken sporuna katkı sağlamak için yatırım yapıyor. Arkas, İzmir’de 2 yelken yarışı düzenleyecek

Giriş Tarihi: 1.7.2017
Arkas İzmir’de yelken yarışları düzenleyecek
Ana sosyal sorumluluk alanlarından spor konusunda İzmir'e değer katan çalışmalar yapan Arkas, yelken yatırımlarını hızlandırdı. Voleybol branşında Türkiye'de ve Avrupa'da çok önemli başarıları olan ve kurduğu tesisinde bulunan spor okullarında 8 bine yakın çocuğa eğitim veren Arkas Spor Kulübü, yelken branşında da aynı çizgiyi hedefliyor. Arkas Spor, voleybolda başarılarıyla hem Türkiye'de hem Avrupa'da adından söz ettirirken, yelken alanındaki ise Arkas Sailing Team hem Türkiye'de hem de yurt dışındaki yarışlarda başarılı bir grafik çiziyor. Genç yelkenciler yetiştirmek, yelken sporuna ilgi duyanlara farklı zeminlerde yelken yapma fırsatı sunma misyonu ile hareket eden Arkas Spor, bu yaz düzenleyeceği iki önemli yelken yarışı ile İzmir'de yelkene duyulan ilgiyi ve heyacanı canlandırarak sporun bu dalını yeniden gündemin ilk sıralarına taşıyacak.

500 SPORCU KATILACAK
Yarışlardan ilki 24-27 Ağustos tarihleri arasında EAYK ve IC işbirliği ile düzenlenecek Çeşme Yarımadası ve Sakız Adası'nı kapsayan uluslararası Arkas Aegean Link Regatta olacak. Yurt dışından katılımcıların da yer alacağı bu önemli yarış Ege Denizi'ni hareketlendirecek. Yarışın rotası, Ilıca Körfezi'nden, Çeşme Merkezi'nden, Ovacık'taki plajlardan ve Sakız Adası'ndan izlenebilecek şekilde planlandı. Yarışçılar 4 gün boyunca 50 mil yol katedecek. Yurt içi ve yurt dışından profesyonel yelken takımlarının bulunacağı yarışa ilk yılında 40-50 tekne ve 500 sporcunun katılımı bekleniyor. Türkiye'de yelken sporunun gelişmesine olanak sağlamak için yapılacak olan yarışlar ile İzmir ve Çeşme'nin tanıtımına katkıda bulunması hedefleniyor. Yılın ikinci önemli yelken yarışının ise 23-24 Eylül tarihlerinde uzun yıllardır büyük bir yelken organizasyonuna ev sahipliği yapmayan İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilecek. Her yaştan yaklaşık 600 sporcu Körfez'deki yelken yarışında görsel şölen sunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkas İzmir’de yelken yarışları düzenleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN