Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastane önünde çöplük rezaleti

Giriş Tarihi: 2.7.2017
Hastane önünde çöplük rezaleti

Konak’taki Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde bulunan boş arsa adeta çöplüğe dönüştü. Bölge sakinleri, belediyeyi göreve çağırdı

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan her gün yüzlerce insanın diş tedavisi için gelip gittiği Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önündeki alan duyarsız vatandaşlar tarafından adeta çöplüğe çevrildi. Hastanenin bitişiğindeki eski araç muayene istasyonunun bulunduğu alan atılan çöpler ve molozlar yüzünden çöplükten farksız oldu. Çöplerin bulunduğu alandan etrafa mikrop saçılırken, ortaya çıkan görüntü kirliliği de vatandaşları rahatsız ediyor. Hastanenin önündeki görüntünün benzeri İzmir'in merkezi kabul edilebilecek Sirgeli Kavşağı'nda yaşanıyor. Kaçak moloz dökümü yapılan alanın "Ege'nin İncisi" diye anılan şehrin bu unvanına gölge düşürüyor. Araziden dışarıya taşan molozlar bazı bölümlerde neredeyse yola kadar gelmiş durumda. Her gün binlerce aracın geçtiği Altınyol'u Bornova'ya bağlayan, Sirgeli Kavşağı'nın yanındaki eski süt fabrikasının arazisi ise yıllardır benzer durumda. Başta çuvallarla moloz dökülen alanda, yeterli denetim yapılmadığı için moloz tepecikleri oluştu. Gün geçtikçe yükselen moloz tepelerini gören vatandaşlar, "Bu şehir sahipsiz mi" diyerek tepkilerini dile getirdi.

AYLARDIR BU ŞEKİLDE
Hastanenin önündeki alanın aylardır moloz ve çöplerle kaplı olduğunu anlatan çevre sakinleri, "Biz buradaki görüntü rahatsızlık duyuyoruz. Kimse ilgilenmiyor. Başta muhtarımız olmak üzere Konak Belediyesi yetkililerine durumu anlattık. Ancak şu ana kadar ilgilenen kimse olmadı. Her geçen gün moloz yığınları artıyor. Bir hastane için olmazsa olmazlar arasında gelen hijyenden eser kalmadı. Yetkililer bir an önce gereğini yapmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane önünde çöplük rezaleti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN