Rütbesiz kahraman

15 Temmuz darbe girişimde görev yaptığı İzmir Bornova’da zırhlı araçlar ile mühimmat depolarının anahtarlarını saklayarak kahramanlık gösteren en Emre Ev, o geceki görüntülerini ilk kez izledi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Rütbesiz kahraman
Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi vatani görevini yaptığı Bornova Jandarma Komando Tugayında zırhlı araçlar ile silah ve mühimmat depolarının anahtarlarını saklayarak kahramanlık gösteren er Emre Ev'in koğuşlarda kalan silah arkadaşlarını güvenli bölgeye çıkardığı anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Haberciliğini yaptığı dönemin tugay komutanı Albay Semih Okyar'dan gelen emir ve talimatlar doğrultusunda zırhlı araçların anahtarları ile silah teçhizatları ve mühimmatların bulunduğu depoların anahtarlarını toprağa gömen Ev, koğuşlarda kalan silah arkadaşlarını güvenli bölgeye tahliye ettiği anlara ilişkin görüntülerini, darbe girişimin birinci yılında izledi. Terhis olduktan sonra gittiği memleketi Samsun'dan darbe girişiminin birinci yılında İzmir'e gelerek komutanlarını ve vatani görevini yaptığı tugayı ziyaret eden Emre Ev, darbe gecesi yaşanan anların yer aldığı görüntüleri izlerken duygulandı.

ARKADAŞLARINI UYARDI
Emre Ev'in Bornova Jandarma Komando Tugayındaki koğuşlarda kalan askerleri yakındaki bir taş ocağına götürmesine ilişkin anların yer aldığı görüntülerde askerlerin telaşlı oldukları görülüyor. Askerlerin götürüldüğü bölgede kontrol noktası oluşturulurken Emre Ev'in elindeki 2 otomatik silah ve belindeki tabanca dikkati çekiyor. Görüntülerde ayrıca Ev'in silah arkadaşlarına konuşma yaptığı da yer alıyor. Darbe girişiminin yaşandığı gece haberciliğini yaptığı Tugay Komutanı Semih Okyar'ın makam odasındaki işlerini hallettikten sonra koğuşa arkadaşlarının yanına gittiğini ancak o saatte tugayda olmaması gereken rütbelileri gördüğünde bir terslik sezdiğini ifade eden Emre Ev, il dışında olan tugay komutanının kendisini arayarak "tugayda bir olağanüstülük var mı?" diye sorması üzerine bu durumu anlattığını belirtti.

TALİMATLARI UYGULADIM
Bunun üzerine Okyar'ın talimatıyla makam odasına tekrar gittiğini ifade eden Emre Ev, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Komutanımızın talimatı üzerine karargaha giderek orada bulunanların isimlerini kendisine aktardım. Bana "Emre bunlar çok tehlikeli, hain insanlar. Ülkemizi çok büyük bir kaosa sürüklemek istiyorlar. Çok dikkat et, benden gelecek talimatlara uy, kendini koru ve silahları al" dedi. Ben makam katındaki 2 makineli tüfek, 8 şarjör mermi ve komutanımızın tabancasını alarak kendimi savunmak için burada bekledim. Komutanımız bana kimseyi içeri sokmamamı söyledi. Hatta gerekirse girmek isteyeni vurmamı emretti. Bir süre burada bekledim. Sonra bütün zırhlı araçların anahtarlarını, silah teçhizatların bulunduğu odaların anahtarlarını alarak toprağa gömdüm. Daha sonra koğuşlardaki askerleri hain emelleri doğrultusunda kullanmalarının önüne geçmek için asker kardeşlerimi tugayın dışında güvenli bir nokta bularak bütün arkadaşlarımı taş ocağına yerleştirdim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rütbesiz kahraman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN