Gebe okulu 6 ayda bin 135 mezun verdi

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Gebe Okulu, altı ayda bin 135 anne adayına eğitim verdi. Anne adaylarına mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ile doğum ve doğum sonrası sürecini öğrenip mezun oldu

Giriş Tarihi: 17.7.2017
Gebe okulu 6 ayda bin 135 mezun verdi
Sağlıklı gebe, sağlıklı bebek anlayışından yola çıkılarak anne adaylarının, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ile doğum ve doğum sonrası süreci geçirmesini hedefleyen Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Gebe Okulu, altı ayda bin 135 anne adayına eğitim verdi.

'HATALARIMI FARKETTİM'
Gebeliğin 13. haftasından itibaren eğitime katılan anne adaylarına gebelik süresi boyunca toplam 3 oturum şeklinde yapıldı. Gebelik okulunu tamamlayan 25 yaşındaki Gözde Bucak "Ben ikinci çocuğuma hamileyim. Verilen eğitimin sonunda birinci gebeliğimde yaptığım hataların farkına vardım. Meğer gebelik ve lohusalık dönemim ile bebeğimi kucağıma aldıktan sonra ne yapmam gerektiği konusunda oldukça bilgisizmişim. Eğitimin sonunda yapılması ve yapılmaması gereken şeyleri öğrendim ve şimdi kendimi daha bilinçli hissediyorum. Artık ruhen ikinci çocuğumu kucağıma almaya hazır, kendine güvenen, bilinçli bir anneyim" dedi.

EĞİTİMLERE DEVAM
Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Gebe Okulu Eğitmeni Ebe Pakize Palabıyık, 2016 yılında 19 oturumla 136 gebeye, 2017 yılının ilk altı ayında ise toplam 145 oturum düzenleyerek 999 gebeye eğitim verildiğini vurgulayarak, "Açılışımızdan günümüze okulumuzdan mezun olan gebe sayımız bin 135' tir. Her geçen gün artan sayı ve kalitemizle Gebe Okulu'nda eğitimlerimiz devam etmektedir. Bu eğitimlerimizden hiçbir haberi olmayan ya da eğitimlerimize herhangi bir sebepten dolayı katılamayan gebelerimize de mesai saatleri içinde, her gün sabah saat 09.30 da hızlandırılmış program olan doğum, doğum sonu bakım, emzirme ve anne sütünün önemi konuları anlatılmaktadır. Eğitimlerimizde üç oturuma da katılan gebelerimize eğitim sonunda sertifika veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gebe okulu 6 ayda bin 135 mezun verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN