Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZDENİZ’de 6 günlük zarar 1.2 milyon lira

İZDENİZ’deki grev 6. gününü geride bıraktı. Vatandaşların mağduriyetinin yanı sıra günlük 200 bin lira zararın yaşandığı İZDENİZ’de, 6 günlük grevin maliyeti 1.2 milyon lirayı buldu

Giriş Tarihi: 18.7.2017
İZDENİZ’de 6 günlük zarar 1.2 milyon lira
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZDENİZ A.Ş ile Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine 11 Temmuz'da başlayan grevde 6. gün geride kaldı. Milyonlarca euroya alınan şehir hatları vapurları, grev nedeniyle çalışmadığı için İZDENİZ A.Ş günlük 200 bin lira zarara uğradı. 6 gündür devam eden grevde şuana kadar 1 milyon 200 bin liralık kamu zararı oluştu. İki taraf arasında uzlaşma yapılmaması nedeniyle deniz ulaşımı durunca, İzmirliler, otobüs ve kendi araçları ile işlerine gitmeyi tercih etti. Ancak normal zamanda bile yoğunluğun yaşandığı Altınyol'daki trafik, adeta durma noktasına geldi.

AMAÇ GREV DEĞİL
Altıncı günü geride bırakan grevle ilgili olarak Üçkuyular Vapur İskelesi'nde açıklama yapan Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) Şehir Hatları Şube Başkanı Hüseyin Sarayoğlu, "Bizim amacımız grev değil. 66 yıllık sendika tarihinde ilk defa greve çıktık. Ben gemi kaptanıyım. İzmir halkına hizmet etmesi için bu kadar dolar para verildi ama bu gemiler yatıyor. Bir an evvel herkes şapkasını önüne koysun düşünsün. Bizim amacımız grev değil. Bizim istediğimiz makul ölçülerde bir şey. Aziz bey yanıltılıyor. Mesela 3- 3 bin 500 lira diyor. Bizim arkadaşlarımızın arasında o söylediği rakamı alan yok" dedi.

HALK BİTMESİNİ İSTİYOR
Grev nedeniyle vapurları kullanamadıkları için mağdur olduklarını belirten vatandaşlardan Selahattin Güney, "Karşıyaka'dan Üçkuyular'daki işime gitmek için çok zorlanıyorum. Grev nedeniyle araba ile gitmek zorunda kaldım. durduk yere bir sürü benzin parası verdim. Yollar trafikten felç olmuş durumda" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZDENİZ’de 6 günlük zarar 1.2 milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN