Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir’de hayat durdu

İzmir’de uzun süredir devam eden İZDENİZ A.Ş’nin grevi ve Konak Tramvayı çalışmaları sebebiyle trafik felç oldu. İş yerlerine yürüyerek gitmek zorunda kalan vatandaş, Büyükşehir’e tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 2.8.2017
İzmir’de hayat durdu
şirketlerinden İZDENİZ AŞ'deki grev nedeniyle vapur seferlerinin yapılamaması ve Konak ilçesindeki tramvay çalışmaları dolayısıyla bazı caddelerin ulaşıma kapanması, kent içi trafik yoğunluğunu artırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şair Eşref Bulvarı üzerinde Montrö Meydanı ile Çankaya arasında 2 etap halindeki tramvay çalışmalarına devam ediyor. Belediye, öncek günden itibaren de Alsancak Garı önündeki bölgeyi kapsayan Sait Altınordu Meydanı ile Vahap Özaltay Meydanı arasında hat döşeme çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında Vahap Özaltay Meydanı'ndan TCDD 3. Bölge Müdürlüğüne kadar olan yolun iki şeridi araç trafiğine kapatıldı. Liman Caddesi istikametinden Konak yönüne gidecek araçlar ise Atatürk Caddesi'ne yönlendirildi. Halkapınar'dan Konak ve Alsancak yönüne giden otobüslerin güzergahları da değişti.

İZMİRLİLER YÜRÜYOR
Bunun yanı sıra Türkiye Denizciler Sendikası ile İZDENİZ AŞ arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması sonucu başlayan ve 20 gündür devam eden grev, kentte uzun araç kuyruklarının oluşmasına yol açtı. Özellikle Alsancak, Konak, Basmane, Karşıyaka Altınyol, çevre yolu ve Bornova bölgesinde trafik yoğunluğu üst seviyeye çıktı. Grev nedeniyle deniz ulaşımından faydalanamayan İzmirlilerin İZBAN ve metroyu tercih etmesi, bu toplu taşıma hatlarında da yoğunluğa neden oldu. Vatandaşlardan Özay Yılmaz, Çankaya'dan Alsancak İZBAN durağına giden tüm yollarda trafiğin durma noktasına geldiğini söyledi. Kent yöneticilerinin yapılan çalışmayla ilgili bilgi vermediğini öne süren Yılmaz, "Diyecek hiçbir söz yok, insanların nasıl çile çektiğini görüyorsunuz. Eski günlere döndük galiba. Gördüğünüz gibi herkes yürüyor. En büyük problem ise ne zaman bitecek belli değil" diye konuştu. Murat Evitandan ise yaklaşık 2 saattir Alsancak'a ulaşmaya çalıştığını ifade ederek, yetkililerden trafik sıkıntısına çözüm bulmasını istedi.

BUNUN ADI REZİLLİK
Atilla Erbekler de İzmir trafiğinin durumunun içler acısı olduğunu savundu. Hastaneden evine gitmek istediğini ancak saatlerdir yolda olduğunu anlatan Erbekler, "Vapur çalışmıyor, otobüslerde sorun var. Araçlar tek şeritten ilerlemeye çalışıyor. Sendikayla anlaşacaklarsa anlaşsınlar, evimize gidemiyoruz. Bu rezillikten başka bir şey değil" şeklinde konuştu. Taksi şoförü Hayrettin Bahadır, trafik sıkıntısının işlerini çok etkilediğini, yakın mesafe müşteri kabul edemediklerini söyledi. Metin Işık, kent yöneticilerinin şapkalarını masaya koyup bir daha düşünmeleri gerektiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de hayat durdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN