Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmirliler ‘oh’ çekti

İzmir’de 12 Temmuz’dan bu yana süren ve yaşamı olumsuz etkileyen grevinde sözleşme imzalandı ve grev noktalandı. İzmirliler vapurlara kavuştu

Giriş Tarihi: 4.8.2017
İzmirliler ‘oh’ çekti
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin deniz ulaşımı hizmeti veren kuruluşu A.Ş ile çalışanlarının örgütlendiği Türk-İş'e bağlı Türkiye Denizciler Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlandı. Sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte 12 Temmuz'da başlayan grev sona erdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi 23 günlük süre zarfında 5 milyon lira zarara uğradı. Körfez gemileri saat 15.00'dan itibaren yeniden seferlere başladı. Vapurlara yeniden binme rahatlığını yaşayan İzmirliler, 'oh' çekti. İZDENİZ Genel Müdürlüğü iç körfezdeki seferlerin normal tarifeyle devam edeceğini, Yassıcaada seferlerinin salı gününden, Foça ve Urla seferlerinin ise önümüzdeki hafta sonundan itibaren başlayacağını duyurdu. TDS Genel Başkanı Pekdemir, "İZDENİZ, Türk Uluslararası Gemi Sicili'ne geçtiğinden dolayı deniz personeli yüzde 22 civarında net bir ücret elde etmişti. Buna 5-6 puan daha ekledik. Yevmiyeli olduğu için bazı kesimlerde yüzde 5,6 ve 7 puan artışlar oldu. Sosyal haklarda da düzenleme yapıldı. Kara personeline ise ek sosyal haklarla beraber yüzde 20 eklendi" dedi.

İNADIN BEDELİNİ VATANDAŞ ÖDEDİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 23 gün süren vapur grevinin İzmirliler'e haksızlık olduğunu söyledi. Dağ, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kamu yararı gözeterek ve vatandaşa hizmet etmesi amacıyla kurduğu işletmelerinin günümüzde geldiği nokta, tamamen yönetimsel fiyasko olarak değerlendirilecek türdedir. Kronikleşmiş kötü belediyecilikle karşı karşıyayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirliler ‘oh’ çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN