Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir’e dopingi

Bu yıl18-27 Ağustos tarihleri arasında 86. kez kapılarını açmaya hazırlanan , İzmir’e ekonomik olarak katkı sağlayacak. Ayrıca sayesinde partner ülke Rusya ile olan ilişkiler güçlenecek

Giriş Tarihi: 5.8.2017
İzmir’e fuar dopingi
İzmir Enternasyonel ı () bu yıl kapılarını 86. kez açacak. 18-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek 86. İEF'nin partner ülkesi Rusya, onur konuğu şehir ise Muğla olacak. Geçmiş yıllara oranlara bu yıl daha fazla yabancı ziyaretçinin beklendiği İEF, kent ekonomisine can suyu olacak. Ana sponsoru Folkart, İnovasyor sponsoru ise Vestel'in olacağı olacağı 86. İEF'nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. ana teması enerji olarak belirlenen ve "İzmir 10'u bekliyor" sloganıyla düzenlenecek 86. İEF'nin basın toplantısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı , Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve Vestel'in İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan katıldı. Dünyanın güçlü ekonomilerinden Rusya'nın fuara partner ülke olmasını çok önemsediklerini ifade eden Aziz Kocaoğlu, "Rusya ile ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayacak. Rusya'nın partner ülke olması konusunda geçtiğimiz yıl suikasta kurban giden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un büyük katkısı olmuştu. Kendisi inanmıştı, savunmuştu ve çok büyük emek vermişti. Karlov'u bir kez daha anıyor, suikastı da kınıyorum" dedi. Rusya'nın partner ülke olmasına merkezi hükümetin desteği olduğunun altını çizen Kocaoğlu, "Fuar kapsamında Türk ve Rus yetkililerin sanayi, inovasyon, enerji ve turizm konularını görüşme imkanı bulacak. İzmir ekonomisi fuarla büyüdü. Fuar öncesinde otellerdeki doluluk oranın yüzde 80'i aştı" dedi. 86. İEF'ye sosyal sorumluluk kapsamında destek olduklarını belirten fuarın ana sponsoru Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "86. fuarda örnek bir uluslararası kültür-sanat ve gösteri şöleni yaşatmak arzusundayız" dedi. Fuarın inovasyon ana sponsoru Vestel Şirketler Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ise "İEF'in eski görkemli günlerine kavuşacağına inanıyoruz. Fuarda ziyaretçiler hem eğlenecek hem de teknolojik bilgi edinecek" diye konuştu.

İEF'YE ÜNLÜLER AKINI
86. İEF kapsamında Nilüfer, Doğukan Manço, Sıla, Mabel Matiz, Demet Akalın, Teoman, Volkan Konak, Candan Erçetin gibi isimler sahne alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’e fuar dopingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN