Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasta yatağından gençlere seslendi

Çocuk kitaplarının usta yazarı 84 yaşındaki , İzmir’de tedavi gördüğü hastaneden gençlere seslendi. İzgü, “Okurlarım lütfen başkasını da etkilesin. Okuduklarını paylaşsın” dedi

Giriş Tarihi: 7.8.2017
Hasta yatağından gençlere seslendi
Kan değerleri düştüğü için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan 84 yaşındaki İzgü, hasta yatağından, 98 kitabını adadığı çocuklara ve eserlerini okuyarak yetişen büyüklere seslendi. Bir ülkenin çocuk okuru yoksa yetişkin okurunun da olamayacağını belirten İzgü, "Bu ülkeye bir yığın okur yetiştirdim. Ne mutlu bana çocuk okuyorsa. Okuyan insan hayal kurar, hayal kuran insan düşünmeye başlar. Düşünen insan soru sormaya başlar. Bir kişi soru sordu mu birey oluyor, sürünün koyunu değil, birey oluyor" şeklinde konuştu. 98'i çocuklara yönelik olmak üzere 154 kitap yazdığını bildiren İzgü, "Ben görevimi yaptığımı düşünüyorum. Bir ülkede yazarsanız işe çocuklardan başlayacaksınız, çocuk yazarı olmayan bir ülkenin yetişkin yazarı asla olamaz. Bu görevi yerine getirdiğim için bir yazar, bir insan olarak çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

"ASIL SIKINTI YAŞLILIK HASTALIĞI"
Sağlık sorunlarına değinen İzgü, asıl sıkıntısının "yaşlılık hastalığı" olduğunu kaydetti. İzgü, "Huzursuzum, rahat değilim, uykum yok, iştahım yok. Yaşama isteğim de yok. En büyük hastalık bunlar bence" dedi. Hasta olduğunu öğrenen çok sayıda kişinin 2 gün önce yatırıldığı hastaneye geldiğini anlatan İzgü, aralarında ünlülerin de politikacıların da bulunduğu ziyaretçileri arasında en çok "halktan insanları" önemsediğini dile getirdi. Halkın içinde olmanın kendisi için büyük önem taşıdığını vurgulayan İzgü, "Okurlarım lütfen başkasını da etkilesin. Okudukları içinde kalmasın. Ancak o zaman yararı olur. 'Okudun, sende kalsın' yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasta yatağından gençlere seslendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN