Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efeler diyarından CHP liderine tepki

Alman basınına Türkiye’yi şikayet eden ’na Egeli turizmciler tepki gösterdi. CHP liderinin Türk turizmcisine balta vurduğunu ifade eden ETİK Başkanı İşler, “Ekmeğimizle oynama” dedi

Giriş Tarihi: 9.8.2017
Efeler diyarından CHP liderine tepki
Almanya'nın Focus Dergisi'ne Türkiye'yi şikayet edip Alman tatilcilerin ülkede can ve mal güvenliğinin olmadığını beyan eden CHP Genel Başkanı Kemal 'na Egeli turizmciler, siyasiler ve sivil toplum kuruluşları (STK) sert tepki gösterdi. Alman basınına büyük bir kara propaganda sahneleyen Kılıçdaroğlu'nun bu söylemlerine tepki gösteren Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, "Eğer Kılıçdaroğlu bu söylemini terör odaklı söylediyse bugün Avrupa'nın terör dendiği zaman iki merkez Paris ve Londra'dır. Parlamento binasında yapılan saldırılarla Londra 2017 yılının en büyük terör hedefidir. Bir siyasetçinin Türkiye üzerinden algı yönetimi sağlamak için söylediği bu laflar ile Türk turizmcisine balta vuruyor. Turizmcinin ekmeğine el uzatıyor. Bu açıklama talihsiz bir açıklamadır. Sadece siyaset yapmak adına ekmeğinle uğraşan turizmcilerle uğraşmamak önlerine engel çıkarmamak lazım. Kılıçdaroğlu gibi siyasetçiler bu söylemleri sonrası yurtdışından ülkemize gelmek isteyen turistleri etkiliyor. Bu sayede turizm ve döviz girişi engelleniyor" dedi. ohal fransa'da da var Demokrasinin göz bebeği Fransa'nın kaç aydır OHAL ile yönetildiğinin de altını çizen İşler, "Eğer Kılıçdaroğlu bu söylemleri hukuk açısından söylediyse demokrasinin beşiği Fransa'da aylardır OHAL söz konusu. Bizim can güvenliğimiz yok derken Türkiye'de ne varmış ki can güvenlikleri yok. Fransa gibi ülkelerdeki durum zaten belli. Türkiye içinde bulunduğu duruma göre mücadele veriyor. Böyle söylemlere karşıyız. Hem risk altındayız hem güven içindeyiz. Türkiye; Paris, Londra, Zürih gibi yerlerden daha güvenli. Kılıçdaroğlu bu sözlerle Avrupa'nın eline sopa veriyor bizi dövmeleri için. Türkiye'de ekmeğini taştan çıkaranların maalesef satış ve pazarlaması ülkeye turist çekmeyi boşa çıkıyor" diye konuştu. İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri de, Kılıçdaroğlu'nun tamamen yanlış bir düşüncede olduğunu beyan etti. Yetkililer, "Bu tamamen art niyetli bir konuşma. Bugün İzmir'de sıkıntı olmadığını gibi Türkiye'nin de her yerinde bir sıkıntı olmadığını herkes biliyor. Geçen sene hain darbe girişimi yüzünden turizmden etkilendik. Fakat bu yılın ilk 7 ayında bir önceki yıla göre turizmde yüzde 17 artış yaşandı. Kılıçdaroğlu art niyetli de olsa turizmimiz etkilenmeyecek" ifadesini kullandı.

KABUL ETMİYORUZ
Müstakil İş Adamları Derneği Ümit Ülkü ise, "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman basınına Türkiye'yi şikayet eden açıklaması ve ülkede can ve mal güvenliğinin olmadığını söylemesi büyük bir talihsizliktir. Herhangi bir şekilde Türkiye'yi güvensiz bir ülke olarak tanımlamak büyük bir haksızlık olup gerçeği yansıtmamaktadır. Ülkemiz bunu hak etmiyor. Herkesin rahatlıkla gelip ziyaret edebileceği, turistik amaçlarla Türkiye'nin her köşesini gezebileceği bir yerdir. Türkiye'nin her şehri en az Londra, Paris, Roma ve Berlin kadar güvenlidir. Bu talihsiz açıklamanın bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir" açıklamasında bulundu.

YAZIK ÇOK YAZIK
AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, "Türkiye'de bir ana muhalefet sorunu olduğu aşikardır. Buna son dönemde Kılıçdaroğlu'nun sorumsuz bir politikası da eklendi. CHP'nin ana muhalefet politikası, Türkiye'yi dışarıya şikayet etmek oldu. CHP'nin Türkiye'nin gelişmesine, büyümesine bu güne kadar hiçbir katkısı olmamıştır. Üstüne üstlük, dışarıda ülkemizi şikayet ederek memlekete en büyük kötülüğü yapıyorlar. Türkiye'yi sağa sola, başka ülkelere şikayet etmek için yollara düşenleri milletimiz affetmeyecektir. Yazık, çok yazık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efeler diyarından CHP liderine tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN