Torunları için iyi bir gelecek istiyor

Babaları cezaevinde olan, anneleri tarafından terk edilen 3 kardeşe babaanneleri bakıyor. 3 ayda bir 800 lira kaymakamlıktan destek alan babaanne, torunlarının okul masrafları için yardım bekliyor

Giriş Tarihi: 11.8.2017
Torunları için iyi bir gelecek istiyor
İzmir'in Konak ilçesine bağlı Gültepe semtinde yaşayan, annesiz ve babasız büyüyen üç kardeşin hikayesi yürek burkuyor. En büyükleri 13 yaşında olan , 11 yaşındaki Ceren Acar ve 6 yaşındaki Altay Acar'a 4 yıldır kalp hastası babaanne bakıyor. Babaları bir kavga sonucu cezaevine giren üç kardeşin, annenin de kendilerini terk etmesiyle hayatları alt üst oldu. Üç kardeş, derme çatma bir evde yaşam mücadelesi verirken bir yandan da okumaya çalışıyor. Kış aylarında su basan evde komşulardan gelen yemek yardımı ile karınlarını doyuran kardeşlerin en büyük hayalleri ise avukat olmak. Maddi durumunun yetersizliği nedeniyle eğitim masraflarının karşılayamayan babaanne İsmidal Acar, hayırseverlerden yardım istiyor. Tek odalı evde 4 kişi yaşayan Acar ailesinin en büyük çocuğu Mercan Acar, "Babaannem kalp, tansiyon ve şeker hastası. Yaşadığımız ev ev değil. Biz bunları görmemezlikten zaten geliyoruz. Ama tek istediğimiz eğitimimizi tamamlayıp iyi bir avukat olmak. İşte o zaman haksızlığa uğrayanları savunmak istiyoruz" dedi.

HER GECE AĞLIYORUM
Kaymakamlıktan yatan 3 ayda bir 800 lira para ile evi geçindirmeye çalışan babaanne İsmidal Acar, artık tükendiklerini ve yemek için bir lokma bile bulamadıklarını belirterek, "Üç ayda bir yatan para ile kiramızı bile ödeyemiyoruz. Artık iyice tükendik. Komşularımız ve dışarıdan gelen yemek yardımları olursa karnımız doyuyor. Onları okutmak şu an benim için çok önemli. Onların bu isteğini gördükçe her gece ağlıyorum. En küçük olan Altay'ın bu sene okula başlaması gerekiyordu. Diğer iki kardeş her yıl takdir ve teşekkür belgesi ile sınıfı bitiriyor. Çocukların bakımı zaten ben hastayken çok zor. Harabe gibi tek odalı bir evde 4 kişi yaşamak gerçekten çok zor. Sadece çocukların okuması ve eğitim masrafları için destek bekliyoruz" diye konuştu. Üç torununa sahip çıkan babaanne İsmidal Acar, hayırsevelere seslenerek, çocukların okul masrafları için yardım bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torunları için iyi bir gelecek istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN