Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li başkanın adaleti bu kadar

Karabağlar Belediyesi’nin amatör bir kulübün binasını yıkması tepki çekti. Kararı protesto etmek için toplanan yüzlerce kişi, Başkan Selvitopu’na, “Bu gencecik çocukların ne suçu vardı?” diye sordu

Giriş Tarihi: 12.8.2017
CHP’li başkanın adaleti bu kadar
?Karabağlar Belediyesi'nin kaçak olduğu gerekçesi ile İzmir 1. Amatör Kümede mücadele veren Genç Yıldız Spor Kulübünün kulüp binası ile lokalini yıkması tepkileri de beraberinde getirdi.
Önceki akşam yıkılan kulüp binası önünde toplanan kalabalık, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nu protesto etti.
Kısa süreliğine Şehit Pilot Volkan Koçyiğit Bulvarı'nı araç trafiğine kapatan grup, Belediye'ye tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan Kulüp Başkanı Soner Seylan yaşananlardan ötürü Karabağlar Belediyesi'ni kınadıklarını söyledi. Genç Yıldız Spor Kulübü'nü 1989 yılında Türk sporuna hizmet etmek için kurduklarını hatırlatan Seylan, "Bizler bu kulübü çocuklarımızı terörden, uyuşturucudan uzak tutup spora yönlendirmek, hizmet etmek için kurduk. Aradan geçen süreçte ayakta tutmak için de her türlü fedakarlığı yaptık. Bunun için mücadele ederken Karabağlar Belediyesi bizlere destek olmak yerine kulüp binamızı ve lokalimizi yerle bir etmeyi tercih etti" dedi.
Başkan Selvitopu'nun her fırsatta spora ve amatör kulüplere destek olduğunu söylediğini hatırlatan Seylan, "Yapılan yasal düzenleme ile belediyeler bütçelerinin binde 12'sini spora destek amaçlı olarak kullanmaktadır.
Karabağlar Belediyesi, yasal düzenleme kapsamında ilçemizde faaliyet gösteren 18 spor kulübüne 3 bin liralık maddi destek sağlarken Genç Yıldız Spor Kulübü'nü bu katkıdan mahrum bırakmıştır. Bütün kulüplere sağlanan bu katkının bizlere sağlanmamış olması kafalarda soru işaretleri oluşturmuştur.
Bu da yetmiyormuş gibi Karabağlar Belediyesi, 17 yıldır büyük özveri ile ayakta tuttuğumuz kulübümüzün binalarını gelip başımıza yıkmıştır. Buradan sizlerin aracılığı ile CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenmek istiyorum.
Buyurun gelin belediyenizin adaletsizliğini görün" diye konuştu.
İzmir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Efkan Muhtar ise yaşanan talihsiz olayın kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. Muhtar, "Karabağlar'da toplamda 19 adet amatör spor kulübü var. İlçedeki 6 bin gencimize yokluklar içinde hizmet ediyorlar.
İlçede Yeşilyurt'taki sahanın dışında başka saha yok. Saha yokluğundan dolayı 4 kulübün bu sahada aynı anda idman yaptığını biliyoruz.
Buradaki sahayı da birden fazla kulüp kullanıyor.
Keşke sayın başkanımız amatör spor kulüplerini kucaklayıcı bir yaklaşım içinde olsaydı da Genç Yıldız Spor Kulübümüzün kulüp binası ile lokalini yıkmasaydı.
İnşallah sayın başkan bir an önce hatadan döner ve bu çocuklara sahip çıkar" diye konuştu.
78 yaşındaki Durcan Duman isimli yöre sakini de belediyenin 'yıkıcı' tutumuna tepki gösterdi. Duman, "Bu güne kadar belediye mahallemize hiçbir şey yapmadı.
Yapmadığı gibi geldi çocuklarımızın spor yaptığı kulübü de yıktı. Çocuklarımız gelip burada spor yapıyordu. Spor sayesinde kötü alışkanlıklardan da uzak duruyorlardı. Sokaklarda her türlü kötülük var. Belediye başkanımız sadece kaçak bir yapıyı yıkmakla kalmadı aynı zamanda halkı da yıktı.
Ev hanımı Hatice Cengiz, "Başkan bir sürü kaçak yer dururken niye gelip gençlerin spor yaptığı yeri yıktı bir anlam veremedik. Bu çocuklar şimdi nerede spor yapıp nerede oynayacak.
Bunu kendisine sormak istiyorum.
Mahallemizde çocukların oynayacağı spor yapacağı başka alan yok. Parklar uyuşturucu kullananlarla hapçılarla dolu.
Sayın başkana söyleyecek söz bulamıyorum" dedi.
Kulüp önünde düzenlenen basın açıklamasında AK Parti Karabağlar İlçe Başkan Yardımcısı Muhittin Kanat, Vatan Partisi Karabağlar İlçe Başkanı Abdullah Karşılayan ve yönetim kurulu üyeleri, Milli Piyangocular Odası Başkanı Paşa Çakmak, MHP Gaziemir İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Kılıçarslan, Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Baştaş, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Efkan Muhtar, amatör spor kulüplerinin başkanları ile çok sayıda sporcu ve yakını da hazır bulundu. Grup basın açıklamasının ardından olaysız olarak dağıldı.
Belediye ise yaptığı açıklamada spor kulübü yetkililerinin ifade ettiği gibi kararın siyasi olmayıp, yasal yükümlülükleri yerine getirdiklerini ifade etti.

Ertan GÜRCANER - Adife TERYAKİ / İZMİR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li başkanın adaleti bu kadar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN