Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azmederek zayıfladılar

Fazla kiloları yüzünden hayatları olumsuz yönde etkilenen Özlem Özkulak ve Ahmet Özkan azimle zayıfladı. Özkulak, 110 kilodan 55 kiloya, Özkan ise 142 kilodan 104 kiloya düştü

Giriş Tarihi: 4.11.2017
Azmederek zayıfladılar
İzmirli iş kadın Özlem Özkulak ve iş adamı Ahmet Özkan aşırı kiloları ile hayatlarına devam etmeme kararı aldı. Kiloları nedeniyle özgüven kaybı yaşayan Özkulak ve Özkan, kilo vermeye karar verdi. Hormonal nedenlerden dolayı hızla 55 kilodan 110 kiloya ulaşan bir çocuk annesi Özlem Özkulak, 1,5 yıl önce Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat olarak 110 kilodan 55 kiloya inmeyi başardı. Ameliyat olduktan sonra evine gittiğinde iki poşet ilaç ve takviye besin attığını belirten Özkulak, kendi deneyimlerinden yola çıkarak Obezite ve Sağlıklı Yaşam Fuarı düzenlemeye karar verdi. Şu anda sağlıklı beslenme ve spor ile kilosunu koruduğuu belirten Özkulak, "Bir iş kadınıyım ancak kilolu dönemlerimde projelerimi yaparken çok fazla aktif olamıyordum. Her şeyden önce merdiven çıkamıyordum. Şimdi özgürlüğümü ve özgüvenimi kazandım. Hep kilolarla barışık olmaktan bahsederler ama aslında içimizde fırtınalar kopuyor. Gerçek hiç de öyle değil. Hep birilerinin arkasına saklanarak fotoğraflar çektirmişiz. Artık daha çok fotoğraf çektiriyorum" dedi.

DİYETLE ZAYIFLADI
Aşırı kilodan şikayet eden İzmirli iş adamı Ahmet Özkan, 2008 yılında sigarayı 3 ay bırakmasının ardından 110 kilodan kısa sürede 118 kiloya ulaştı. Kısa süre sonra yeniden sigaraya başladı. Bu kez de sigara yaşam kalitesini etkiledi. 2011 yılında ikinci kez sigarayı bırakan Özkan, 118'den 142 kilograma çıktı. Merdiven çıkamayan, gece uyku düzeni bozulan, iş sırasında konuşmaya çalışırken nefes nefese kalan Özkan'ın şekeri ve kolesterolü de tavan yaptı. Beslenme danışmanından destek almaya karar veren Özkan, günde 5 öğünü içeren diyetle Özkan, 6 ay içinde 38 kilogram verdi. Özkan, "Hekim kontrolünde zayıflayarak kolesterolümden de şekerimden de kurtuldum. Yeniden doğdum, bu mutluluğu anlatmanın tarifi yok" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azmederek zayıfladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN