Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milas'ta engelli kamu personeli kursu açılacak

Türkiye Görme Engelliler Derneği Şube Başkanı Mehmet Özdemir, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret ederek engelli vatandaşların taleplerini iletti.

Giriş Tarihi: 15.11.2017 14:31
Milas'ta engelli kamu personeli kursu açılacak

Engelli bireylerin talepleri doğrultusunda Milas Halk Eğitimi Merkezinde, Engelli Kamu Personeli Sınavı Kursu (EKPSS) açılması kararı alındı.
Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir, Derneğin Eğitim Sekreteri Metin Polat, dernek üyesi İlker Çukur ile birlikte Milas Kaymakamı Eren Arslan'ı ziyaret etti. Milas Halk Eğitimi Müdürü Tunahan Bayram'ın da bulunduğu ziyarette konuşan Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir, öncelikle 30 Eylül tarihinde açılması planlanan görme engel bireylere yönelik bilgisayar kullanımı kursunu, 7 Eylül'de açan ve engelli bireyleri mutlu eden Milas Halk Eğitimi Merkezi'ne teşekkür etti.

Engelli olsun olmasın zorlukların, güçlüklerin ve özellikle ön yargıların ancak ve ancak eğitimle aşılabileceğine vurgu yapan Başkan Özdemir, dernek üyelerinin talebi doğrultusunda Engelli Kamu Personeli Sınavı Kursu (EKPSS) açılmasını talep etti.

Engelli bireylerin toplumsal yaşam içerisinde var olması adına gerçekleştirilecek olan her çalışmaya destek vereceklerini ifade eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, engelli bireyler için Kamu Personeli Sınavı Kursu'nun açılabilmesi için Milas Halk Eğitimi Müdürü Tunahan Bayram'a talimat verdi. Müdür Bayram ise bu tür müracaatlara her zaman açık olduklarını ifade ederek, "Engelli vatandaşlarımıza gerekli desteği her zaman veriyoruz. Bundan böylede vermeye devam edeceğiz. 27 Kasım tarihinde kursumuzu açabiliriz. Bu kursa katılmak isteyenler, 0252 512 44 17 numaralı telefondan bize ulaşarak yada kurumumuza gelerek müracaatta bulunabilirler." dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Kaymakam Arslan, "Bu konuda üstün gayret gösteren Müdürümüz Tunahan Bayram'ı ve ekibini tebrik ediyorum." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milas'ta engelli kamu personeli kursu açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN