Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanat Güneşi Nazilli'de anıldı

'ın Nazilli ilçesinde Zeki Müren'in doğumunun 86'ncı yılında 'Sanat Güneşi Zeki Müren'i Anma Konseri' düzenlendi.

Giriş Tarihi: 8.12.2017 10:24
Sanat Güneşi Nazilli'de anıldı

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konserde güftesi ve bestesi Zeki Müren'e ait 20 eser seslendirildi. Nazilli Kaymakamlığı Türk Sanat Müziği Korosu Şef Mustafa Dinçkol yönetiminde verilen konserde, 500 kişilik salonda yer bulamayan sanatseverler büyük üzüntü yaşadı.

TRT Sanatçısı Vedat Kaptan Yurdakul da konserin son bölümünde sahneye çıkarak birbirinden güzel 3 eser seslendirdi. Yurdakul;

-"Nazilli halkı böyle bir koroya sahip oldukları için çok şanslı. Sanat güneşimiz, sevgili büyüğümüz Zeki Müren'in doğum gününde Nazilli'de anılmasını mutlulukla karşıladım. Zeki Müren'i saygı ve rahmetle anıyorum. Koroya destek veren İlçe Kaymakamı İbrahim Küçük ve Belediye Başkanı Haluk Alıcık'a da çok teşekkür ediyorum" dedi. Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük de, Zeki Müren'in Türk sanat müziğinin çok önemli kilometre taşlarından biri olduğunu hatırlatarak "Koromuz 9 yıldan beri çalışıyor. Değişik konserler veriyor. Bugün de 50 yıl önce yapılan şarkıları zevkle dinleme fırsatı bulduk. Bu da sanatın kaynaştırıcılığının, birleştiriciliğinin bir göstergesi. Zeki Müren, aynı zamanda Türkçe'yi çok iyi kullanan sanatçılarımızdandı. O açıdan tüm ülkeye örnek olan insanlardan bir tanesidir" dedi.

Konser sonunda TRT Sanatçısı Vedat Kaptan Yurdakul ve eşine Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ve Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından içerisinde Nazilli bölgesinde yetişen ürünlerin yer aldığı 'Uzun Yaşam Sepeti' verildi. Konserin sonunda da Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve diğer protokol üyeleri sahneye çıkarak koro ile birlikte ellerindeki bayrakları sallayarak 'Memleketim' şarkısını seslendirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanat Güneşi Nazilli'de anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN