Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmde kaliteli hizmet verilmeli

EGETUDER ve İZTAD üyeleri bir araya gelerek 2018 sezonu öncesi sektöre dair planlama yaptı. EGETURDER Başkanı Cirit, “Dört dörtlük hizmet vererek turizmi canlandıracağız” dedi

Giriş Tarihi: 8.12.2017
Turizmde kaliteli hizmet verilmeli

Ege Turizm Taşımacılar Derneği (Egeturder) ve İzmir Toplu Taşımacılık ve Servis Hizmetleri Derneği (İZTAD) üyeleri yemekte bir araya geldi. Yemeğe EGETURDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Cirit, İZTAD Başkanı Özer Bür ile Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği (IPRU) Başkanı Fatih Tamay ile çok sayıda üye katıldı. 2016'da 15 Temmuz darbe girişimi ile turizm taşımacılığının çöküşe geçtiğini anlatan EGETURDER Başkanı İsmail Cirit, "TUİK verilerine baktığımızda 2017 yılında turizm sektöründe toparlanma var. Biz tabanı oluşturuyoruz. Biz işin başlangıcını oluşturuyoruz. Bu mantık çerçevesinde tabandan dört dörtlük hizmet vererek turizmi canlandıracağız. Devletimiz olmadan bunu yapmamın imkanı yok" dedi.

KAPTAN YETİŞTİRECEĞİZ

IPRU Başkanı Fatih Tamay, "IPRU, Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu onayı ile kuruldu. Merkezimiz Türkiye'de, başkanı Türk olan uluslararası bir örgüt. 27 kuruluşun üye olduğu bir birlik haline geldik. 19 ülkenin 12-13 tanesi Avrupa ülkesi. Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerinden oluşan bir örgüt olmayı hedefliyoruz. Türkiye liderliğinde karayolu taşımacılığında yönetmelikleri, kanunları İngilizceye çevirerek diğer ülkelerin paylaşımına sunmak istiyoruz. Bir okul yapmayı düşünüyoruz. O okulda sadece kaptan şoför yetiştirilecek. Host ve hostes yetiştirilecek. Böyle bir rüyamız var. Bunu da yerine getirmek istiyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde kaliteli hizmet verilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN