Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyunun farkındayız

’nin yeni hizmete açtığı yolun İZSU tarafından kazılması tepki çekti. İmre, “Vatandaş oynanan komplonun farkında” dedi. Vatandaş da İZSU’ya ateş püskürdü

Giriş Tarihi: 3.2.2018
Oyunun farkındayız

AK Partili Menderes Belediyesi'nin 400 bin lira harcayarak 4 gün önce hizmete açtığı park ve yol düzenlemesinin önceki gün İZSU Genel Müdürlüğü tarafından kazılması tepkileri de beraberinde getirdi. Süleyman Çevik İlkokulu yanındaki meydana gelen olayı Egeli Sabah'ın dün 'Sabotaj gibi' başlığı ile manşetine taşıdı. Konuya ilişkin olarak açıklama yapan AK Parti Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Menderes Belediyesi'nin hayata geçirdiği hizmetleri bozarak kendisine adeta siyasi rant sağlama peşine düştüğünü öne sürdü. İzmir Büyükşehir'in yaptıkları hizmetleri sabote etmek için ellerinden geleni yaptığını belirten İmre; "Ama vatandaş oynanan bu komplonun farkında. Biz Büyükşehir'in her türlü sabote çabasına rağmen hizmetlerimize devam edeceğiz. Aziz Kocaoğlu'nun hizmetlerimizi karalama kampanyası başarılı olamayacak. Biz onların eştikleri çukurların, bozdukları parkların tekrar yenisini yapıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Yaptıkları onlara artı değil eksi yazıyor" dedi.

"YILMAYACAĞIZ"
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da kişisel Facebook hesabından yaptığı açıklamada, "Biz yapacağız siz yıkacaksınız, biz yine yapacağız siz yine yıkacaksınız ama bizi yıldıramayacaksınız. Söz konusu Menderes ve Menderesli hemşehrim ise gerisi teferruattır" ifadelerini kullandı. Toz toprak içinde kalan Menderesliler de İZSU'ya ateş püskürdü. Barbaros Mahallesi'nde yaşayan 54 yaşındaki Resmiye Bakır, "Park Menderes Belediyesi tarafından yapıldı, İZSU tarafından söküldü. Büyükşehir'in yaptığı tek şey bu. Menderes'te baktılar güzel şeyler yapılıyor burayı da bozmaya başladılar. Ben 13 yıldır burada oturuyorum bugüne kadar bir tane sokağın düzgün yapıldığını görmedim. Ben bu şekilde yaşamaya mecbur muyum?" dedi. 31 Hatice Kara da, "Burada Menderes Belediyesi park ve yol çalışmasını bitirdi ertesi gün İZSU gelip kazı çalışması yaptı. İZSU neden bu çalışmalar yapılırken gelip çalışmasını yapmadı ki. Tozu ayrı dert, gürültüsü ayrı dert. Mağdur durumdayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU'nun Menderes'e hizmet yerine eziyet etmekten başka yaptığı bir şey yok" diye konuştu. 64 yaşındaki Hatice Yalım ise, "Mağduruz. Çamurun içinde kaldık. Bitmiş bir çalışmanın üzerine İZSU gelip kazı yapıyor bu nasıl hizmet? Kazıyorlar, kazdıkları gibi bırakıyorlar. 4 yıldır Menderes'te yaşıyorum bu kazılardan çok rahatsızız. Her yer köstebek yuvası gibi. İZSU buna bir son versin" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunun farkındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN