Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgür KAYNAR: , yeni , ve

Giriş Tarihi: 15.2.2018
CHP'nin Deniz Baykal'a kaset komplosu sonrasındaki dönemi zihinleri meşgul eden karmaşık ilişkilerle dolu!
Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığındaki yeni CHP'de ismi en çok gündemde olanlardan biri de Selin Sayek Böke...
Geçen yıl parti yönetimindeki görevlerini ani bir şekilde bırakıp kendini geri çeken Böke, Zeytin Dalı Harekâtı ile tam da CHP kurultayı öncesi hızlı dönüş yaptı, ABD himayesindeki PYD'ye terör örgütü diyemeyerek duruşunu ilan etti.
Ordumuzun Suriye'deki PKK-PYD terör yuvalarına karşı verdiği mücadeleye, skandal savaş benzetmesi yapan Türk Tabipler Birliği'ne destek çıkarak da bu duruşunu tescilledi.
Bu arada annesi Füsun Sayek'in TTB eski başkanlarından olduğunu da belirtelim!
Ve hemen sonrasındaki CHP kurultayında en çok ikinci oyu alarak parti yönetimine giren New York doğumlu Selin Sayek Böke'nin siyasette asıl tartışılan yanı ise ABD geçmişi...
Dünya Bankası ile IMF'de görev alan, Küresel Ekonomide Mükemmeliyet Ödülü sahibi Böke'nin CHP'ye katılmasının ve İzmir'den milletvekili seçtirilmesinin yeni CHP'ye biçilen misyon kapsamında ABD kurgusu olduğu, Kılıçdaroğlu sonrası için hazırlandığı iddialar arasında.

DİKKAT ÇEKEN MANEVRA
Perde arkasında yine ABD'nin olduğu bir diğer iddia da CHP yönetiminden ayrılmasına ilişkin...
Parti sözcülüğü ve ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinden istifa kararı vermeden önce dönemin ABD Ankara Büyükelçisi John Bass ile görüştüğü ileri sürülmüştü.
Sürpriz istifa, CHP liderliğine giden yolda manevra olarak yorumlanmıştı.
Hatırlayın, 'olay adam Bass' görev süresinin son günlerinde FETÖ soruşturmalarının ABD konsolosluğuna uzanması ve kirli ilişkilerin su yüzüne vurması üzerine diplomatik kriz çıkarıp bavulunu toplamıştı.
Selin Sayek Böke'nin ABD ile kesişen siyaset serüveni bunlarla sınırlı değil, milletvekili adaylığı sürecinde de uzaklardan kendisine göz kırpılmış!
ABD bütçesinden finanse edilen medya kuruluşu Amerika'nın Sesi, kritik 7 Haziran seçimleri öncesi Böke için İzmir'e gelip röportaj yapmış.
Böke'nin ardından aynı mikrofon, kapatılan Gediz Üniversitesi'nden B.D.'ye uzatılmış.
B.D. İzmir 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ üyeliği nedeniyle tutuklu yargılanıyor.
Bu röportajlara https://www.voanews.com/a/turkey-main-oppositionparty-hopes-for-election-breakthrough/2782765.html linkinden ulaşılabilir.
O akademisyenin, Gediz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı İştar Gözaydın'a bağlı çalıştığının da altını çizelim.
Kılıçdaroğlu'nun parti yönetimine almak istediği ve FETÖ'nün son Abant Toplantısı'nın açılış görevini üstlenen Gözaydın, yine FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklanıp hakim önüne çıkmıştı.
Amerika'nın Sesi'nin Gediz Üniversitesi'nde çekim yapmasını, bu görüşmelerin rektörlüğe bilgi verilmeyerek büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirilmesini daha önce yazmıştım.
ABD'nin resmi yayın organı gibi olan Amerika'nın Sesi'nin 7 Haziran öncesi İzmir'de buluştuğu bir isim daha var, HDP'li Ertuğrul Kürkçü...
Kürkçü röportajından sonra da görüş alınan ne tesadüf ki yine B.D.!
Bu röportajı da https://www.amerikaninsesi.com/a/hdp-nin-turk-secmenlezor-sinavi/2782629.html linkinden izleyebilirsiniz.
Kapitalizmin merkezi ABD, sosyal demokrat/sosyalist CHP ve HDP ile ABD kontrolündeki FETÖ ve PKK-PYD arasındaki bu trafik hakkında son sözü siz söyleyin, noktayı siz koyun...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgür KAYNAR: ABD, yeni CHP, HDP ve FETÖ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN