Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir sağlıkta öncü rol oynuyor

Büyükşehir, evde sağlık hizmetleriyle vatandaşa çare oluyor. Zolan, “Belediyecilik sadece yol, altyapı yapmak değil” ded

Giriş Tarihi: 14.3.2018
Büyükşehir sağlıkta öncü rol oynuyor
Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sağlık alanındaki yatırımlarıyla da Türkiye'ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçe ve 622 mahallesinde sürdürdüğü Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri'ne başarıyla devam ediyor. Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gideren Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, ayrıca yaşlı, yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen vatandaşların tanısı konulmuş sağlık sorunlarının ev ortamında planlanan tedavisinin takibini ve uygulamasını yapıyor.

TELEFONDAN YARDIM
Büyükşehir, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi'nin yanı sıra 444 85 20 numaralı çağrı hattından Denizlililere koruyucu, bilgilendirici ve yönlendirici "Tıbbi Danışma Hizmeti" ücretsiz olarak veriyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Bugüne kadar binlerce Denizlili'nin en zor zamanında imdadına koştuk. Belediyecilik sadece alt yapı, binalar, yollar, parklar yapmak değil. Bir insanımızın dahi derdini hafifletiyorsak ne mutlu bize" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir sağlıkta öncü rol oynuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN