Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dursunbey'de uyuşturucunun zararları tiyatro ile anlatıldı

Dursunbey Belediyesi’nin organizasyonu ile Lise ve Ortaokul düzeyindeki öğrencilere yönelik 'Pembe Aslında Siyahtır' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Giriş Tarihi: 14.3.2018 16:45
Dursunbey'de uyuşturucunun zararları tiyatro ile anlatıldı

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı İstanbul Tiyatro Balans Grubu tarafından 'Pembe Aslında Siyahtır' adlı tiyatro oyunu, Dursunbey Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde sahnelendi. Dursunbey Belediyesi Kültür etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen tiyatro ile gençlere uyuşturucunun zararları ve etkileri anlatıldı.

İki seans halinde gerçekleşen tiyatro oyunu Lise ve Ortaokul düzeyindeki öğrencilerin izlenimine sunuldu. Tiyatronun başında Ünlü isimlerin uyuşturucu ile ilgili nasihatlerini dinletilirken daha sonra madde bağımlılığı ve bunun toplum üzerindeki olumsuz etkileri anlatıldı. Profesyonel tiyatrocuların rol aldığı oyun öğrenciler tarafından dikkatle takip edildi.

Tiyatro hakkında konuşan Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fahri Bahçavan; "İlçemizde öğrencilere yönelik iki seans halinde sahnelenen oyunda uyuşturucu kullanımının olumsuz etkileri, zararlı alışkanlıkların gençler ve ailelerin yaşamış olduğu yıkımlar, kayıplar ve toplum üzerindeki olumsuz etkiler anlatıldı. Ne yazık ki Ülkemizde bu illetin pençesine esir olmuş gençlerimiz ve onların gözü yaşlı aileleri bulunmaktadır. Gençlere ve çocuklarımıza uyuşturucu maddelerden uzak durmaları, daha sağlıklı bir yaşam için aileleriyle olan bağlarını güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla bu tiyatro grubunu tercih ettik. Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha güzel bir yaşamlarına katkı sunabileceğini düşündüğümüz bu tür etkinliklerin düzenlemesi devam edecektir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dursunbey'de uyuşturucunun zararları tiyatro ile anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN