Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tek ‘ilke’si 2020 tokyo

Başkan ’ın kulübüne kazandırdığı modern pentatlon sporcusu tüm çalışmalarının 2020 Olimpiyatları’nda kürsüye çıkarak ay-yıldızlı bayrağı göndere çekmek için olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 13.6.2019
Altınordu tek ‘ilke’si 2020 tokyo

Altınordu kulübünün milli modern pentatloncusu İlke Özyüksel, hedefini 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları olarak belirledi. Rio'da 2016'da yapılan olimpiyatlarda önemli deneyim elde ettiğini, Tokyo öncesi hazırlık sürecinin çok başarılı geçtiğini belirten İlke Özyüksel, "Önümde olimpiyat kotası için üç önemli yarışma var. Bu ay sonunda Tokyo'da Dünya Kupası Finalleri'ne katılacağım. 11 Ağustos'ta İngiltere'de Avrupa Şampiyonası, 4 Eylül'de ise Macaristan'da Dünya Şampiyonası'nda mücadele edeceğim. Tokyo'da birinci olup, İngiltere'de ilk 8, Macaristan'da ilk 3'e girersem olimpiyat kotasını önemli ölçüde alacağım" şeklinde konuştu.
ARTIK HEP İLK 10 İÇERİSİNDEYİM

Dünya Kupası'nın ilk dört ayağını ilk 10 içerisinde tamamlayıp istikrarlı çizgisini koruduğunu ifade eden olimpik milli sporcu, "Avrupa'da tanınan, ilgiyle takip edilen ve her zaman ilk 10 içerisinde yer alan bir sporcuyum. Bu çizgimi koruyup, önümüzdeki üç şampiyonadan da hedeflediğim derecelerle ayrılmak istiyorum. Sezon yeni açılmasına rağmen şu anda tatmin edici derecelerle Tokyo'ya doğru adım adım ilerliyorum" diye konuştu.


GÜNDE 10-12 SAAT ÇALIŞIYOR
OLIMPIYAT hazırlığının çok zorlu bir süreç olduğunun altını çizen İlke Özyüksel, "Günde en az 10-12 saat çalışmak, iyi dinlenmek, iyi beslenmek, iyi uyumak gerekiyor. Tüm bunları yaparken sakatlıklar ve hastalıklar var. Olumsuz her şarta rağmen kazanıcı karakteri korumak, odaktan ayrılmamak ve konsantrasyonu bozmamak gerekiyor. Altınordu Kulübü ve Başkanımız Seyit Mehmet Özkan'ın sağladığı imkanlar, moral ve destek bu süreçte beni zirvede tutuyor" ifadelerini kullandı.


ÖZKAN GÖZÜMDEKİ IŞIĞI GÖRDÜ
BAŞKAN Özkan ile iki yıl önce Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanlığı ziyaretinde tanıştığını hatırlatan İlke Özyüksel, "Gözümdeki ışığı ve içindeki enerjiyi hissedip beni Altınordu'ya kazandırdı. O günden bu yana iki kez dünya rekoru kırdım, Dünya Kupası'nda ikincilik ve üçüncülük, Avrupa Şampiyonası'nda ise birincilik ve üçüncülük elde ettim. İki yıla sığdırdığım bu başarı grafiğini şimdi daha da yukarıya taşımanın, Tokyo'da olimpiyat madalyası almanın vakti geldi" yorumu yaptı.


ALTINORDU UZUN BİR YOLA ÇIKTI
MODERN pentatloncu olmasına rağmen Altınordu'daki futbolu yakından takip ettiğini de belirten milli atlet, sözlerini şöyle noktaladı: "Altınordu'yu çok zorlu ve uzun bir yolculuğa çıkmış biri gibi görüyorum. Ve bu adam, daha önce ülkemizde kimsenin yürümediği bir yolu yürüyor. Çok değerli ve belki anlamı yıllar sonra anlaşılacak bir iş yapılıyor. Başarılı olmanın her geçen gün zorlaştığı bir ortamda sonuç değiş süreç odaklı bir hedefe yürümek kolay değil. Ama ben bu yürüyüşün mutlu sonla noktalanacağına inanıyorum."
Altınordu'dan küçülme kararı
ALTINORDU Başkanı Seyit Mehmet Özkan, kulüp personeline e-mail yoluyla seslenerek yüzde 30 küçülmeye gideceklerini açıkladı. Dünyada büyük bir ekonomik kriz yaşandığını ifade eden başkan Özkan, "Benim kaynaklarım kurudu" mesajı verdi. Kulübün geride bıraktığımız sezondan borçları olduğunu dile getiren Özkan, "Hem A takımı, hem Niğde'yi, hem akademiyi, hem de futbol okullarını finanse edemiyorum. Futbolcu satmamız lazım, satamıyoruz" ifadelerini kullandı. BU nedenlerden dolayı yüze 30 küçülme kararı aldığını söyleyen Özkan, "Bazılarınızla helalleşeceğim. Bazılarınızdan fedakarlık isteyeceğim. Üzgünüm" dedi. İzmir temsilcisinde altyapıda görev alan 10 antrenörün görevine son verildiği iddia edildi. Özkan'ın bazı kulüp çalışanlarından alacağı ücretlerde indirim yapmasını talep edeceği kaydedildi. ALTYAPISINDAN yetiştirdiği Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü, Barış Alıcı, Berke Özer, Alican Özfesli gibi oyuncuları satarak kasasını dolduran Altınordu, bu kaynakları altyapı ve tesis yatırımlarına harcadı.


MODERN PENTATLON SPORU NEDIR?
BU spor dalı 5 disiplinden oluşup, 4 etkinlikte organize edilmiştir. Bunlar; Eskrim, Yüzme, Binicilik, Laser- Run (Atış ve Koşu)'dur. Modern Pentatlon eğitici, fiziksel, zihinsel ve entelektüel yönleriyle bütünleyici bir spordur. Yüzme ve atletizm pentatlonun fiziksel yanının temel disiplinlerini oluşturur. Zihinsel yanını oluşturan Tabanca Atışı stres kontrolü ve kusursuz bir teknik gerektirir. Bu branş iyi bir organize çalışma programı gerektirir. Tüm yarışmalar belirli bir sırayla gerçekleştirilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınordu tek ‘ilke’si 2020 tokyo
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN