Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emine ninenin yüzü güldü

’de oğluyla birlikte harabe gibi bir evde yaşayan Emine nineye, Türk Kızılayı İzmir Şubesi yardım elini uzattı. Sağlık kontrolleri yapılan Emine nine ve oğlu yeni evlerine taşındı

Giriş Tarihi: 12.10.2019
Emine ninenin yüzü güldü

İzmir'in Bornova ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi'nde yaklaşık 20 yıl boyunca eski bir evde oğlu Murat Bertil (45)ile yaşam mücadelesi veren Emine Bertil'e (82) Türk Kızılay şefkat elini uzattı. Düzenli olarak 450 liralık yaşlılık aylığı alan Emine ninenin 4 yıl önce fareler kemirdiği için çalışmayan işitme cihazı da yenilendi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Polikliniği'nde muayene edilen Emine ninenin kulağına yeni cihazı takıldı. Emine nine, 4 yıl sonra ilk kez oğlunun sesini duyunca yüzünü bir gülümseme kapladı. Hayırseverler Zehra Tatış ve Gamze Tutlu'nun desteğiyle yine aynı mahallede duvarları tertemiz yeni bir eve kavuşan Emine nine, tertemiz battaniyelerle ısındı. Emine ninenin, kendisine yardım edenlere "Ben hayatım boyunca böyle bir evde kalmadım" demesi yürekleri burktu. Emine nine, işitme cihazıyla 4 yıldır duymayan kulaklarının duymasına sevindiğini belirterek, "Artık daha rahatım. Duymayınca derdimi de anlatamıyordum. Çok mutluyum" dedi.

KİRASI ÖDENDİ
Hayırsever Zehra Tatış, temiz ve bakımlı bir ev bulduktan sonra Kızılay ekibi ile birlikte evin boyattıklarını, eşyaları yenilediklerini anlattı. Evin, elektrik ve ilaçlama ihtiyaçlarını karşılayan Kızılay, evin 500 liralık aylık kirasının 3 aylık bedelini ödedi. Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, "Emine nine, çok zor şartlarda hayatını sürdürmeye çalışıyordu. Oğluyla beraber yaşıyor. Aynı zamanda sağlık problemleri de var. Ciddi anlamda işitme kaybı söz konusu. Söylenenleri duyamıyor. Bu da onun günlük hayatını sürdürmesini engelliyor. Bağışçılarımızın bize ulaştırdığı halı, televizyon gibi ev eşyalarını temin ettik. Aynı zamanda sağlık taramasını yaptırdık. Hastane ve bağışçılarımızın desteği ile kendisine bir kulaklık temin ettik. Ben bu vesileyle çok değerli bağışçılarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emine ninenin yüzü güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN