Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kokuyor soyer bakıyor

Sıcakların arttığı ’de derelerden gelen kokulara, Harmandalı çöplüğü de eklendi. Koku sorununa tepki gösteren AK Partili Boztepe: İzmir yine bildik pis koku sorununun esiri oldu

Giriş Tarihi: 21.5.2020 ABONE OL
İzmir kokuyor soyer bakıyor

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den Izmir Büyüksehir Belediye Baskanı seçilen Tunç Soyer, geçtigimiz günlerde 1 yıllık görev süresini doldurdu. Aradan geçen bir yıllık dönemde kentin cadde ve sokaklarında sık sık bisiklet üzerinde boy gösteren Soyer, trafik pis koku, altyapı eksikligi gibi kentin kroniklesmis sorunlarına seyirci kalmayı tercih edince Izmir yine kaderi ile bas basa kaldı. Termometrelerin gün içinde 40 derece sınırını zorladıgı Izmir'de Harmandalı Çöp Depolama Alanından hakim rüzgarların etkisi ile birlikte etrafa yayılan agır çöp kokusu, kentin üzerine kabus gibi çöktü. Durum böyle olunca pis kokunun en çok hissedildigi Çigli, Karsıyaka ve Bayraklı gibi ilçelerde oturan vatandaslar sıcak yaz günlerinde balkonlarında oturamaz, kapı pencere açamaz hale geldi. Harmandalından yayılan agır çöp kokusuna bir de iç körfezden ve basta Meles olmak üzere kentin çesitli kesimlerindeki dere yataklarından yayılan kokularında eklenmesi ile birlikte Izmir yine bildik pis koku sorununun esiri oldu.

HER YERDEN HİSSEDİLİYOR
AK Parti Izmir Büyüksehir Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, Harmandalı çöplügünden yayılan pis kokunun sadece Karsıyaka ve Çigli'de degil tüm Izmir'de hissedildigini söyledi. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den Büyüksehir Belediye Baskanı seçilen Tunç Soyer'in seçim meydanlarında Izmirlilere 'Pis koku problemini bitirecegiz' sözü verdigini hatırlatan Boztepe; "Maalesef sayın baskanın kampanya sürecinde verdigi sözler seçim meydanlarında kaldı. Aradan 1 yıl gibi bir süre geçmesine ragmen basta pis koku olmak üzere altyapı eksikligi, kent içi trafik kesmekesi gibi kroniklesmis sorunların çözümüne iliskin hiçbir adım atılmadı. Sayın Baskanın en iyi yaptıgı iki sey var. Biri Çav Bella sarkısı esliginde zıplamak, dans etmek digeri de kentin kroniklesmis sorunlarına seyirci kalarak dere yataklarından, Harmandalı çöplügünden ve iç körfezden etrafa pis koku yayılmasına seyirci kalmak. Bunlar sayın baskanın geride bıraktıgı 1 yıllık belediye baskanlıgı döneminde en iyi yaptıgı seyler diyebiliriz. Sadece izledi ve dans etti. Izmir'i ve Izmirlileri pis kokuya mahkum etti. Allah Izmir'i tez zamanda Soyer çiftinden kurtarsın" dedi. Soyer'in sık sık sosyal medyada otobüs üstünde zıplarken bisikletle kentin cadde ve sokaklarında tur atarken görüntüler paylastıgını hatırlatan Boztepe; "Maalesef Baskan Soyer ve esi güzelim kenti sirke çevirdi. Harmandalı çöplügündeki pis koku Izmirlileri evlerine mahkum etmisken, insanlar sıcak yaz günlerinde balkonlarında dahi oturamazken kendisi bu sorunları nasıl çözerim diye kafa patlatacagına üstü açık otobüslerde dans etmeyi, kentin cadde ve sokaklarında bisikleti ile tur atmayı tercih ediyor. Izmir'e ve Izmirliye yazık oluyor" diye konustu.

VAHŞİ DEPOLAMAYA DEVAM
Harmandalı Çöplügünde degisen bir sey olmadıgını, çöp kamyonlarının yine Harmandalı sokaklarında çöp sularını yerlere döke döke yol aldıgını hatırlatan Boztepe; söyle konustu; "Sayın baskan geçtigimiz aylarda Büyüksehir Belediye Meclis toplantısını Harmandalı'nda yapacagını duyurmustu. Bu açıklamasının ardından meclis üyelerine sırf 'Oradaki vahsi depolama sorununu çözdüm' demek için Harmandalı'na yüzlerce kamyon toprak serdirdi. Fakat maalesef basarılı olamadı. Buyursun gelsin Harmandalı Çöplügüne birlikte gidelim. Eskiden 80 olan ortalama yasam süresi simdi 55-60'lara düstü. Yazıktır günahtır."

ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir kokuyor soyer bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA