Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koordinasyon eksikliği yolcuları yolda bıraktı

Büyükşehir Belediyesi, Buca-Konak güzergahında asfalt çalışması başlattı. Güzergahta çalışan şoförler haberdar edilmeyince belediye otobüsleri içindeki yolcularla yolda mahsur kaldı

Giriş Tarihi: 23.5.2020 ABONE OL
Koordinasyon eksikliği yolcuları yolda bıraktı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs önlemleri çerçevesinde yoğunluğu azalan yollarda yenileme ve bakım çalışmalarını yaptı. 1 Mart-19 Mayıs arasında İZBETON Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından İzmir genelinde 200 bin metrekarelik alan parkeyle kaplandı ve 418 bin ton asfalt döküldü. Her şey buraya kadar normalken önceki akşam şaka gibi bir olay yaşandı. Büyükşehir ekipleri, Buca-Konak güzergahında da bakım onarım çalışması başlattı. Fakat öncesinde herhangi bir duyuru yapmadı. Büyükşehir'e bağlı belediye otobüs şoförlerinin bu çalışmadan haberi olmayınca güzergahı kullanan otobüsler yolda kaldı. Yol kazılı olduğu için geçemeyen araç şoförleri büyük şok yaşadı. Belediyenin koordinasyon eksikliğinin faturası yine vatandaşa çıktı. Yolda yoğun trafik oluştu, otobüsün içindeki yolcular araçta mahsur kaldı. Saatlerce otobüslerde mahsur kalan yolcular, sosyal mesafeye bakılmaksızın tek otobüse bindirildi ve çevre yoluna yönlendirildi. Bazı yolcular ise otobüsten inerek yürümeyi tercih etti.

'VATANDAŞA EZIYET'
Yaşananlara isyan eden vatandaşlar, "Zor günler yaşadığımız şu zamanı belediye ekipleri daha da zorlaştırıyor. Belediye içi koordinasyonsuzluğun cezasını biz çekiyoruz. Yolu kapatmışlar. Bu yüzden geçemiyoruz" dedi. Bir taksi esnafı ise, "Yaşanan bu olay belediyenin acizliğidir. Yazık" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Koordinasyon eksikliği yolcuları yolda bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA