ile durum belgesi nasıl alınır?

ile durum belgesi sorgulama ve alma işlemi artık çok kolay. giriş ile yaparak askerlik durumunuzla ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Peki E Devlet giriş ile işlemi nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 29.10.2015 11:42 Güncelleme Tarihi: 29.10.2015 16:16
E Devlet giriş ile askerlik durum belgesi nasıl alınır?
sayesinde durum belgesi sorgulama işlemi artık çok kolay. üzerinden daha önce yalnızca askerlik görevini tamamlamış kişilerin faydalanabildiği "Askerlik Durum Belgesi" hizmeti, askerlik görevini ifa etmiş, askerlik görevinden muaf olmuş ve askerlik yükümlülüğü olduğu halde çeşitli nedenlerle ertelenmiş vatandaşların kendilerine ait bilgiyi daha ayrıntılı şekilde görüntüleyebileceği ve çıktı alabileceği bir hizmet olarak yeniden tasarlandı. Bu sayede askerlik şubesine gitmeye gerek kalmadan k ve almak artık mümkün. Peki E Devlet giriş ile askerlik durum belgesi sorgulama ve alma işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar!

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet giriş ile Askerlik Durum Belgesi Sorgulama için öncelikle www.türkiye.gov.tr internet adresine girmeniz gerekiyor. Bu sayfaya girdikten sonra T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden 'nın sunduğu hizmetler arasından "Askerlik Durum Belgesi Sorgulama" başlığını seçmelisiniz. Askerlik Durum Belgesi Sorgulama işleminizi bu şekilde kolayca yapabilir ve askerlikle ilgili tüm bilgilerinize buradan ulaşabilirsiniz. Buradan Askerlik Durum Belgesi'ni çıktı olarak almanınz da mümkün. E Devlet giriş ile Askerlik Durum Belgesi Sorgulama işleminizi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-DEVLET İLE ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

E-Devlet giriş nasıl yapılır?

E-Devlet işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz site adresi e-devlet'in resmi internet adresi olan www.turkiye.gov.tr adresidir. Bütün e devlet işlemlerinizi bu siteden yapabilirsiniz. Web sayfasına girdiğinizde sağ üstte bulunan giriş butonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaranız ile e-devlet şifrenizi girerek sisteme girişinizi yapabilirsiniz. E Devlet sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Devlet giriş ile askerlik durum belgesi nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN