Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş, E-Devlet Şifre Alma ve E-Devlet Hizmetleri

Giriş sayfası üzerinden bir çok online sorgulama işlemi yapabilir, kişisel önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 8.2.2016 10:43
E-Devlet Giriş, E-Devlet Şifre Alma ve E-Devlet Hizmetleri
; Türkiye'de devlet tarafından sunulan, kişisel online sorgulama ve bilgilendirme sayfasıdır. Kamu kurumları tarafından sunulan hizmetlerin tek çatı altında toplanarak hızlı, güvenli ve kısa yoldan ulaşmanın adresidir. 2006 Yılında resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren e-devlet internet sitesi, kamu hizmetlerinin elektronik ortama aktarılarak, vatandaşın çeşitli önemli konularda bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.

Devletin internet sitesi konumundaki bu adres üzerinden önemli faydalar sağlanabilmektedir. Şahıslara sadece tek bir şifre verilebilen T.C. e-devlet kapısı internet sayfasında bir çok önemli sorgulamayı yapma hakkınız bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak;

Askerlik ile ilgili tecil, durum ve sevk sorgulama

GSS, SGK, Bağkur borç ve ödeme sorgulama

Emeklilik hizmet dökümü ve ödemne geçmişi

Adli sicil kaydı sorgulama ve çıktı alma

Cep telefonu IMEI kodu sorgulama ve doğrulama

Başbakanlık ile iletişim kurabilme

Vergi borcu öğrenme

Dava ve mahkeme sorgulama


Bunlar sadece bir kaç tanesi. Yüksek sayıda sorgulama alanı oluşturulan bu havuzda, aklınıza bile gelmeyecek sorgulamalar devlet tarafından düşünülerek e-devlet internet sayfasında yer verilmiştir. Sorgu yapabilmek, kişisel bilgilerinize ulaşmak için ise yapmanız gereken tek şey şifre almak.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet şifresi, diğer internet sitelerine kayıt olup şifre alma işlemi gibi basit şekilde yapılmamaktadır. Şifre alabilmek için PTT şube ve müdürlüklerine gitmeniz gerekmektedir. PTT veznelerinden ya yönelik talebinizi ilettiğinizde tarafınıza ait şifrenizi size tahsis edeceklerdir. Şifre karşılığı ise ufak bir miktar para istenmektedir. Bu ödeme karşılığında e-devlet şifre sahibi olacaksınız.

Şifre alma işlemini başarı ile gerçekleştirenler veya şifresi olanlar ise aşağıdaki giriş sayfasını kullanarak ilgili e-devlet giriş sayfasına geçiş yapabilirler. E-devlet giriş sayfasında giriş işlemi için ise, PTT tarafından size verilen zarfın içerisindeki şifre ve TC kimlik numaranızı "Sisteme Giriş" butonuna tıklayarak sağlayabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet Giriş, E-Devlet Şifre Alma ve E-Devlet Hizmetleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN