Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmam Hatiplerin başarısı

Üniversiteye giriş sınavı ’da lisesi öğrencilerinin başarıları göz doldurdu. Sınav sonucuna göre ilk yüze giren öğrenciler arasında 17 imam hatip lisesi öğrencisi bulunuyor. İlk binde ise 103 imam hatip lisesi öğrencisi var. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Selim Gül ise Eşit Ağırlık puan türünde Türkiye ikincisi oldu.

Giriş Tarihi: 19.7.2019 11:33
İmam Hatiplerin YKS başarısı

Orta kısımlarının yeniden açılmasından sonra lisede de program çeşitliliğine gidilen Anadolu imam hatip liselerinden başarılar art arda geliyor. Liselere giriş sınavında 24 öğrencinin tüm soruları doğru yaparak 500 tam puan almasının ardından aynı başarı üniversiteye giriş sınavlarında da devam etti.

17 KİŞİ İLK YÜZDE

Türkiye genelindeki imam hatip liselerindeki öğrencilerden 103 kişi, üniversite sınavında çeşitli alanlarda aldıkları derecelerle ilk bine girdi. Bunlar arasından 17'si ise ilk yüz arasında yer aldı. Bu dereceler şöyle: Ahmet Selim Gül Eşit Ağırlık Türkiye 2.'si, Muhammed Akif Aydın Sözel Türkiye 3.'sü oldu.

İLK BİNDE 103 KİŞİ

Anadolu İmam Hatip Liselerinden çok sayıda başarılı öğrenci ise 2019 YSK'de TYT ve AYT alanında ilk bin, beş bin, on bin ve yirmi binde yer aldı.

HEDEF 2020

İmam hatip liselerinde "Hedef 2020" projesi öncesinde elde edilen başarı, gelecek adına büyük umut kaynağı oldu. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında imam hatipler arasında fen ve sosyal bilimler programı uygulayan proje okulları ilk mezunlarını verecek. "Hedef 2020" projesi kapsamında bu okulların çok daha büyük başarılar elde etmesi bekleniyor. Bir önceki yıl elde bu başarı da onun ön adımı olarak değerlendiriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam Hatiplerin YKS başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN