Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KYK burs nedir, ne anlama geliyor? 2019 basit ve gerçek usulde vergi mükellefi ne demek?

KYK burs ve kredi başvurularının başlamasının ardından, yüz binlerce öğrenci işlemlerini zamanında ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek istiyor. Bilindiği üzere, KYK kredi ve burs başvuru formunun tam bir hâlde doldurulması ve tüm aşamaların geçilmesi gerekiyor. Bu doğrultuda, öne çıkan sorulardan birisi olarak geliyor. Zira, yüz binlerce öğrenci, basit ve gerçek usulde vergi mükellefiyetinin ne demek olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, KYK burs başvurusunda sorulan vergi mükellefiyeti nedir, ne anlamı taşır? İşte, basit ve gerçek usulde vergi mükellefi hakkındaki detaylar...

Giriş Tarihi: 17.10.2019 10:24 Güncelleme Tarihi: 17.10.2019 10:25
KYK burs vergi mükellefiyeti nedir, ne anlama geliyor? 2019 basit ve gerçek usulde vergi mükellefi ne demek?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nün duyurusunun ardından KYK burs ve kredi başvuruları başladı. Öğrenciler, dün geceden bu yana işlemlerini tamamlayarak geri ödemeli veya geri ödemesiz olarak maddi destekten faydalanmak istiyor. Bu doğrultuda, KYK burs başvuru ekranındaki sorulara eksiksiz ve tam cevap verebilmek önem arz ediyor. Bu bağlamda, öğrencilerin merak ettiği sorulardan birisi olarak ise '' bulunuyor. Mükellefiyet türü sorusundaki, basit usül, gerçek usül ve şirket hissedarı cevaplarından hangisini işaretleyecekleri konusunda fikir sahibi olmayan öğrenciler, konu hakkında güncel bilgilere ulaşmak istiyor.

BURS BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

VERGİ MÜKELLEFİYETİ NEDİR? BASİT VE GERÇEK USULDE VERGİ MÜKELLEFİ NE DEMEK?

Haberimizin detaylarından 'vergi mükellefiyeti nedir?' sorusu hakkında bilgi edinebilir; basit ve gerçek usulde vergi mükellefi ne demek olduğunu, hangi anlam taşıdığını hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs vergi mükellefiyeti nedir, ne anlama geliyor? 2019 basit ve gerçek usulde vergi mükellefi ne demek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN