Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasım ayı örnek soruları 2020 yayınlandı! ile 2020 LGS sözel ve sayısal örnek sorular kitapçığı bu sayfada

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 7 Haziran tarihinde yapılacak olan sınava yönelik Kasım ayı örnek soruları kitapçığı yayımlandı. Bilindiği gibi, Milli Eğitim Bakanlığı () tarafından erişime açılan örnek soruları kitapçığı ile öğrencilerin çalışma süreçleri daha verimli hâle geliyor. Hâl böyle olunca da, '2020 LGS örnek soru kitapçığı nasıl ve nereden görüntülenir?' sorusunun yanıtı en çok araştırılanlar arasında öne çıkıyor. Zira, MEB, PDF hâlinde gerek sözel gerekse sayısal testlere ilişkin sorulacak soru sayısının yarısı kadar örnek soruya yer verdi. Haberimizden, Kasım ayı için 2020 LGS sözel ve sayısal örnek sorular kitapçığına ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 30.11.2019 12:06 Güncelleme Tarihi: 30.11.2019 12:07
LGS Kasım ayı örnek soruları 2020 yayınlandı! MEB ile 2020 LGS sözel ve sayısal örnek sorular kitapçığı bu sayfada

Liselere Geçiş Sınav tarihinin geçtiğimiz ayın sonunda belli olmasının ardından Kasım ayı örnek sorular kitapçığı da resmen yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (), ODSGM üzerinden PDF olarak sözel ve sayısal örnek soru kitapçığının öğrencilerin erişimine açıldığını belirtti. Bilindiği üzere, MEB tarafından yayımlanan merkezi sınav benzer soru kitapçıkları ile gerek sözel gerekse sayısal testlerde öğrencilerin sınava yönelik hazırlık süreçlerinin pekiştirilmesi amaçlanıyor.

2020 LGS KASIM AYI ÖRNEK SORULARI

Bu doğrultuda, sınava hazırlanan öğrenciler ve velileri de '2020 LGS örnek sorular kitapçığı nasıl ve nereden görüntülenir, indirilir?' sorusu ile araştırmalarını gerçekleştiriyor. MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, her ay bu şekilde soru kitapçığı yayımlamaya devam edecek.

LGS SAYISAL VE SÖZEL ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI NASIL VE NEREDEN GÖRÜNTÜLENİR?

Haberimizin detaylarından, 2020 LGS sözel ve sayısal örnek soru kitapçığını görüntüleyebilir, MEB'in deneme sorularıyla kendinizi pekiştirebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
LGS Kasım ayı örnek soruları 2020 yayınlandı! MEB ile 2020 LGS sözel ve sayısal örnek sorular kitapçığı bu sayfada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN