Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan açıkladı: kredi borçları silinecek mi? KYK borcu affı kapsamında çok önemli açıklama

Bir süredir gündemin öne çıkan konularından birisi olan kredi borçları hakkında Başkan Erdoğan tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Bilindiği gibi, henüz ödemesini gerçekleştirmemiş olan milyonlar genç, KYK borcu hakkında yapılan açıklamaları yakından takip ediliyor. Devlet tarafından yükseköğrenim süresi boyunca sağlanan kredi desteği, mezun olunmasının ardından iki yıla kadar geciktirilebiliyor, ardından ise ödeme işlemleri taksitli veya peşin olarak gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz haftalarda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından da KYK borçları ile ilgili bir açıklama yapılmış, yapılandırma başta olmak üzere birçok konu hakkında bilgi verilmişti. Başkan Erdoğan, katıldığı bir etkinlikte 'KYK borçları silinecek mi?' sorusuna yanıt verdi ve son noktayı koydu.

Giriş Tarihi: 12.12.2019 10:21 Güncelleme Tarihi: 12.12.2019 10:22 ABONE OL
Başkan Erdoğan açıkladı: KYK kredi borçları silinecek mi? KYK borcu affı kapsamında çok önemli açıklama

Milyonlarca öğrencinin yakından takip ettiği borçları kapsamında Başkan Erdoğan tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Dünya İnsan Hakları Günü'ne özel katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmanın ardından gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, kamuoyunda oldukça geniş kesimi ilgilendiren öğrencisi kredisi borcu hakkında gelen soruyu da yanıtladı. Öğrencilerin lehine olacak bir adım atacaklarını duyuran Başkan Erdoğan, müjdeyi verdi.

KYK KREDİ BORÇLARI SİLİNECEK Mİ, AF GELECEK Mİ?

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından, kamuoyunda beklenti haline gelen KYK kredi borcu affı konusunda konusunda açıklama yapılmıştı. Bakan Albayrak, hükümet olarak affı konusunda yapılandırma yapacaklarını açıklamış ve birçok detayı paylaşmıştı. Peki, KYK borçları silinecek mi, af gelecek mi?

İşte, Başkan Erdoğan ve Bakan Albayrak'ın yaptığı açıklamalar eşliğinde konuya yönelik son bilgiler;

ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan açıkladı: KYK kredi borçları silinecek mi? KYK borcu affı kapsamında çok önemli açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN