Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan, ’da Konferans Verdi

Giriş Tarihi: 20.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, ’da katıldığı bir konferansta, siyonizme karşı Müslümanların tedbirli olması gerektiğini söyledi.
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, vakfın il teşkilatı tarafından düzenlenen Çanakkale Ruhu ve Erbakan konulu konferansa katılmak üzere Elazığ’a geldi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa çok sayıda davetli katıldı. Konferansın açılış konuşmasını Erbakan Vakfı Elazığ Şubesi Başkanı Haluk Arslan yaptı. Arslan, Çanakkale’nin Türk tarihi açısından önemli bir zafer olduğunu vurguladı.
Konferansta yaptığı konuşmada, siyonizmin oyunlarına gelinmemesi gerektiğine dikkat çeken Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan da, “Allah bizlere bir daha Çanakkale Zaferi gibi zor günler yaşatmasın ve bize Çanakkale Harbi’nde şehit düşenler, gazi olanlar, cihat edenler gibi şuurlu Müslümanlar olmayı nasip etsin. Erbakan hocamız kamuoyuna yaptığı bir açıklamada ne dedi? ’Seyit Çavuş’un batırdığı o İngiliz gemisinin içinde Hindistan, Pakistan ve Malezya’dan İngiliz ordusuyla Çanakkale’ye savaşmak için gelen İngiliz ordusuna mensup Müslüman askerler vardı. Onlar zırhlının içinde cemaatle namaz kılarlarken Seyit Çavuş top mermisini gönderdi ve onları diğer İngiliz askerleri ile suyun dibine batırdı. Niçin. Çünkü Müslüman olmak yetmez, şuurlu Müslüman olmak lazımdır da onun için’ dedi.
Adam Müslüman, Hindistan’dan, Pakistan’dan gelmiş 5 vakit namazını kılıyor fakat İngiliz ordusunun içerisinde siyonizmin emellerine hizmet ediyorsa bunun yanlış olduğunu anlatan Erbakan,"Allah bizlere dünya siyonizmine karşı uyanık olmayı nasip etsin. ’Ne yaparsak siyonizme hizmet etmiş oluruz, ne yaparsak zalimlerin ve siyonizmin oyununu bozmuş oluruz’, bunun farkında olabilen ferasetli Müslümanlar olmayı bizlere nasip etsin. Allah bizlere bir daha Çanakkale Zaferi gibi zor günler yaşatmasın ve bizlere Çanakkale Harbi’nde şehit düşenler, gazi olanlar, cihat edenler gibi şuurlu Müslümanlar olmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan, Elazığ’da Konferans Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN