Down Sendromlu Çocuklar Eğlendi

Giriş Tarihi: 22.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 14:09
’da, Down sendromlu çocuklar, Parkyirmiüç Alışveriş Merkezinde sahneye çıkarak önce halk oyunları ardından sema gösterisi ve tiyatro oyunu sahneledi. Oyunları izleyen vatandaşlar çocukları ayakta alkışladı.
21 Mart Dünya Downsendromlular Günü nedeniyle, Elazığ Down Sendromlular Derneği tarafından Down sendromlu çocukların yer aldığı etkinlik düzenlendi. Parkyirmiüç Alışveriş Merkezinde yapılan etkinliğe AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ile milletvekili aday adayı Dr. Ömer Deniz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikle ilgili bilgi veren Elazığ Down Sendromlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gül Güle Yerli, “21 Mart Dünya Downlular günü, bizde bu günü çocuklarımızla etkinlik yaparak geçirelim istedik. Bugün çocuklarımız küçük küçük gösteriler yapacak. Hem eğleneceğiz, hem de çocuklarımızın neler yapabildiğini, neler başarabildiğini göreceğiz. Dernek olarak da amacımız çocuklarımıza daha kolay ve daha güzel şeyler yapmasını öğretmek. Hafta sonları çocuklarımız tiyatro oynuyor, resim yapıyor ve bunlar gibi daha birçok faaliyete katılıyorlar. Dernek çatısı altında annelerimizle bir aradayız. Burada çocuklarımız hem ailelerinin hem de öğretmenlerimizin desteği ile birçok şeyi yapmayı başarıyor” dedi.
Down sendromlu çocukların her zaman yanlarında olduklarını belirten Parkyirmiüç Genel Koordinatörü Aykut Arslan ise, “Down sendromlu çocuklarımız normal insanlardan bir tık daha fazladır. Becerileri daha fazladır. Sadece onlara doğru yapılması öğretildiği takdirde çok daha fazla yeteneğe sahip olduklarını biliyoruz. Onun farkındalığını göstermek adına bu tip organizasyonlara alış veriş merkezimizde önem veriyoruz. Herkesin aynı hassasiyeti göstermesini özellikle rica ediyoruz” diye konuştu.
Böyle bir etkinliğe katılmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da, her zaman çocuklarımızın yanında olacaklarını söyledi.
Sahneye çıkan Downsendromlu çocuklar ilk önce çayda çıra ardından da çeşitli halk oyunlarını oynadı. Sema ekibi sahneye çıktı, sonra tiyatro grubunda yer alan çocuklar oynadıkları oyunlarla alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Down Sendromlu Çocuklar Eğlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN