Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönül Köprüsü Projesi Sayesinde Öğrenciler, Üniversiteyi Gezdi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Gönül Köprüsü Projesi Sayesinde Öğrenciler, Üniversiteyi Gezdi
Şarkın Gençliği Derneği tarafından hazırlanan ’Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Palu ilçesinde öğrenim gören ortaokul öğrencileri üniversiteyi ve kent merkezinde bazı okulları gezme fırsatı buldu.
’da Şarkın Gençliği Derneği tarafından yürütülen ‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Palu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine gezi düzenlendi. Gerçekleşen gezide Palu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ilk olarak Fırat Üniversitesi’ni daha sonra da Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni gezerek sinemaya gitti. Sinema sonrası Şarkın Gençliği Dernek üyeleri öğrencilerle beraber ilçe gezisi için Keban’a gitti. Elazığ Şarkın Gençliği Dernek Başkanı Rabia Haroğlu,”Gezideki amacımız öğrencilerimizin ufuklarını genişletmek, hedeflerini belirlemede yardımcı olmaktır. Projemiz öğrencilerimizin talebi üzerine gerçekleşti. Biz bildiğiniz üzere bölgemizde 17 kütüphane kurduk. Kütüphaneyi kurduğumuz zaman orta okul öğrencilerimizden özellikle bize gelen talepler, üniversiteyi gezmek istemeleri, Elazığ’ı görmek istedikleriydi. Biz de Palu’dan arkadaşlarımızı getirerek bu talepleri üzerine bu geziyi düzenledik" dedi.
Proje kapsamında etkinliklerinin süreceğini belirten Haroğlu, bugün düzenledikleri gezide kendilerin destek olan Prof. Dr. Yasemin Açık’a teşekkür etti. Geziye katılan öğrencilerde, üniversiteyi ve üniversite de verilen eğitimi yakından görme şansı buldukları için mutlu oldukların dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönül Köprüsü Projesi Sayesinde Öğrenciler, Üniversiteyi Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN