Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Elazığ Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı
Kent Konseyi Genel Kurulu’na katılan Belediye Başkanı Yanılmaz, şehir ile ilgili sözü olan herkesin dinleneceği yerin kent konseyi olacağını ve Elazığ’ın Türkiye genelinde imajının en üst noktalara gelmesi için birlikte çalışacaklarını söyledi.
Elazığ’da Kent Konseyi’nin Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kamu kurum temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri, muhtarlar ve kurul üyeleri katıldı. Genel kurulun açılış konuşmasını Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yaptı. Kenti bulunduğu yerden bir adım daha ileriye götürecek olan sivil, sosyal fikirlerin ortaya çıkmasında çok önemli etkisi olan Kent Konseyi’nin genel kurulunun yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ”Bir şehri yönetirken, o şehri birlikte yönetme anlayışı çok önemlidir. Birlikte yönetme anlayışının yansımasıdır ki, bugün sizlerle burada bizi bir Pazar günü bir araya getirdi. Elazığ’ı dert etmiş, derdi ile dertlenenler benim de bu şehrin yönetiminde sözüm var diyenler, benim de fikrim var diyenler burada. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Şehri yönetirken, bir adım atarken, bu şehirde yaşayan her kesimin sözünü her kesimin fikrini her kesimin görüşünü ve projesini önemsediklerini aktaran Başkan Yanılmaz, bu şehirde yaşayan 350 bin kişinin söyleyecek sözleri ve projelerinin olduğunu söyledi. Başkan Yanılmaz, "Bu şehrin geleceği için atacak adımları var. İşte Kent konseyi birlikte yönetiminin ete kemiğe büründüğü bir organdır. Biz bu şehri yönetirken, bir adım atarken, bu şehrin Türkiye genelinde imajının en üst noktalara gelmesini hep birlikte yapacağız. Hep birlikte adım atacağız ve hep birlikte bir adım daha ileri gideceğiz” şeklinde konuştu.
STK, kurumlar arası diyalog ile şehrin yaşlıları, kadınları, gençleri ve bu şehrin çocuklarının çok önemli olduğuna vurgu yapan Yanılmaz, ”Bu şehirde yaşayanların sözünün gücünün olması lazım. Kent Konseyi, sivil irade, sivil toplum ve sivil yönetimin fikrinin icraata geçmesinin bir yansıması olacak. Usulen bu işi yapmayacağız. Kuralım da kurulmuş olalım mantığı içinde bu işi yapmayacağız. Bu iş etkisi, gücü, projesi olan ve strateji belirleyen, şehri bir adım daha ileri götürmek için gayret eden bir konsey olacak inşallah. Her alanda ister sosyal, imar, eğitim olmak üzere her alan bu şehrin geleceği ile ilgili sözü olan herkesin dinleneceği yer kent konseyi olacak. Bu açıdan kent konseyini önemsiyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından divan başkanlığına geçen Başkan Yanılmaz, Kent Konseyi yönetiminde aday olmak isteyenlerin başvurusunu tek tek aldı. Adayların belirlenmesinin ardından Kent Konseyi seçimi yapıldı. Oluşan yönetim kendi içerisinde konsey başkanını seçecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elazığ Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN