Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nevruz Ormanı’na 500 Fidan Dikildi

Giriş Tarihi: 7.4.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
Nevruz Ormanı’na 500 Fidan Dikildi
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Harput Mahallesi’nde bulunan Nevruz Ormanı’na 500 fidan dikildi.
Harput Mahallesi’nde bulunan Nevruz Ormanı’na 500 fidan dikildi. Elazığ Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programa Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Kültür Müdürü Öztürk, Nevruz Ormanı’nda hem bakım hem de fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirterek, "Nevruz kutlamaları içerisinde en anlamlı faaliyetlerden birisinin ağaç dikmek olduğunu ve çocuklarla birlikte ağaçlar da bizim geleceğimizdir. Onların yetişmesi için elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız" dedi. Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür ise, "Ağaç dikmenin ve ağaçlara sahip olmanın önemine değinerek bu tür faaliyetleri çok önemsiyoruz" diye konuştu.
Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım ise Nevruz Ormanı’nın bugünkü dikimle birlikte ormandaki ağaçların tüm bakımı ve çevre temizliği yapılarak çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.
Fidan dikim töreni, öğrencilerin, Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarının, Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanlarının ve askerlerin fidan dikimi ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevruz Ormanı’na 500 Fidan Dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN