Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmam Hatiplilerin Bölge Toplantısı ’da Yapıldı

Giriş Tarihi: 27.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:47
İmam Hatiplilerin Bölge Toplantısı Elazığ’da Yapıldı
Her yıl düzenli olarak yapılan imam hatip okulları ve din eğitimi konularının yer aldığı bölge toplantısı ’da yapıldı.
Elazığ İmam Hatip Mezunları Derneği’nin (ELİMDER) ev sahipliğinde, İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (ÖNDER) işbirliği ile öğretmenevinde yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, İl Müftüsü Peyami Güngör, ÖNDER Genel Başkanı Dr. Hüseyin Korkut, ÖNDER Onursal Başkanı İbrahim Solmaz, İHL il koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Şekerci ile Elazığ başta olmak olmak üzere Malatya, Bingöl, Tunceli ve Muş’tan bir çok davetli katıldı.
Toplantı, Kovancılar İmam Hatip Lisesi’nden Kur’an-ı güzel okuma il birincisi olan Muhammed Yılmaz’ın Kur’an tilavetiyle başladı. Toplantıya baktığında imam hatiplilerin birlik beraberliğini gördüğünü ifade eden Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, bu gibi toplantılara ev sahipliği yapmanın ve bir arada olmanın önemli olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Şahin de, imam hatip okullarının her geçen gün iyi bir konuma geldiğini, kaliteyi yakalamak içinde çalışmaların sürmesini istedi.
ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut ise, "Elazığ’da İmam Hatip Mezunları Derneği’nin çabalarından gurur duyduk. Elazığ’da büyük heyecan var. Bu heyecanın artarak devam edeceğinden eminim. Buraya katılan herkese verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunarım" dedi.
Konuşmaların ardından toplantı karşılıklı fikir alış verişleri ile devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam Hatiplilerin Bölge Toplantısı Elazığ’da Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN