Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektromekanik Otopark Hizmete Sunuldu

Giriş Tarihi: 3.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:42
Elektromekanik Otopark Hizmete Sunuldu
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın seçim öncesi vaatlerinden biri olan ’Marka şehir Elazığ için çözüm planları’ projeleri arasında yer alan elektromekanik otopark hizmete girdi.
Elazığ Belediyesi tarafından şehir içi trafiği rahatlatmak amacıyla hayata geçirilen çok katlı elektromekanik otoparkların ilki, hizmete sunuldu. Salı pazarında hizmete sunulan 4 üniteden oluşan, 48 araç kapasiteli elektromekanik otopark, pratik, güvenli ve ekonomik çözüm sunma özelliği taşıyor. Sürücülerin araçlarını asansörlerden birine park etmesinin ardından, araç otomatik taşıyıcılar tarafından en uygun park noktasına yerleştiriliyor. Çok kısa sürede tamamlanan işlemin ardından ise sürücü dilediği zaman yine çok kısa sürede aracını geri alabiliyor. Portatif yapıları sayesinde kısa sürede kurulumu gerçekleştirilen akıllı otoparklar, istenilen her noktaya taşınabilme özelliği de taşıyorlar.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, çok katlı elektromekanik otoparkların modern şehirleşme yolunda atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi. Seçim öncesi sundukları projelerden birini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Başkan Yanılmaz, "Şehrimizin sorunlarına kalıcı, akılcı ve teknolojik çözümler üretiyoruz. Attığımız her adımda bir sonraki adımı hesaplayarak, yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bizler bugün için değil, şehrin gelecek 50 yılını hesaplayarak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu projeyle modern şehirlerin otopark sorununa getirilebilecek en akılcı çözümü şehrimize kazandırdık. Şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda elektromekanik otoparkları şehrimizin farklı noktalarında da kuracağız. Son derece güvenli ve pratik kullanıma sahip olan akıllı otoparkımız şehrimize hayırlı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektromekanik Otopark Hizmete Sunuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN