Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kur’an Kursuna Gelen Öğrenciler Sporla Ödüllendiriliyor

Giriş Tarihi: 11.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Kur’an Kursuna Gelen Öğrenciler Sporla Ödüllendiriliyor
’ın Akçakiraz İlçe Belediyesi tarafından yaz Kur’an kursuna gelen öğrenciler çeşitli spor etkinlikleriyle ödüllendiriliyor.
Akçakiraz Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün destek verdiği programda Kur’an kursuna gelen öğrenciler, hentbol, voleybol, basketbol ve futbol dallarında eğitim alarak bu alanlarda spor yapma imkanı buluyor. Yaz Kur’an kursundaki 35 öğrenci, haftanın üç günü Yakup Kılıç Spor Salonu’nda spor hocaları eşliğinde çeşitli spor aktiviteleri yaparak yazı dolu dolu geçiriyor.
Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, sosyal belediyecilik kapsamında bu tür çalışmalara daha da önem verdiklerini söyledi. Sabahattin Kaya, "Akçakiraz Belediye Başkanı olarak biz 30 Mart’tan sonra göreve geldiğimizde diğer belediyelerin yaptığı su, ulaşım, enerji gibi çalışmalardan ziyade sosyal belediyecilik anlayışını öne çıkaralım dedik. Yani Elazığ’da olmayan bazı etkinlikleri diğer belediyelere örnek olsun diye yapmaya çalışıyoruz. Tabi bu anlamda bugünde çocuklarımızı buraya getirdik" dedi.
Yaklaşık olarak bir aydan beri çalışmaların devam ettiğini ifade eden Sabahattin Kiraz, "Haftada 3 gün Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri hentbol, voleybol, basketbol ve futbol dallarında çocuklarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz. 35 tane Kur’an kursu talebemizi kurs saatinden çıktıktan sonra buraya getiriyoruz. Çocuklarımızda oldukça verimli bir çalışma yapıyorlar. Çocukların yetişmesi lazım. Çocukların biz sosyal hayata angaje olmasını sağlıyoruz. Bu anlamda çocuklarımızın aile bireylerinden hepsinin iznini aldık. Çocuklarımızda burada olmaktan çok mutlular. Buradan yaklaşan kadir gecesinin ümmeti İslam’a hayırlı olmasını diliyorum. Bu gecenin inşallah insanlığa çare olmasını diliyorum" dedi.
Spor yapmaya gelen çocuklar ise, "Burada bulunma amacımız yazı daha iyi değerlendirmek ve boş zamanlarımızda buraya gelip çeşitli spor faaliyetlerinde bulunmak. Bu imkanı bize sağlayan belediye başkanımıza da teşekkür ederiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kur’an Kursuna Gelen Öğrenciler Sporla Ödüllendiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN