Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye Almanya'nın sıkı takibine girdi

Hızla büyüyen Türkiye ekonomisi dünya ülkelerinin gözdesi… Almanya dışında ilk kez bir başka ülkede şirket kuran Nolte Grup, Türkiye pazarının Almanya'nın sıkı takibinde olduğunu söylüyor

Giriş Tarihi: 3.1.2013
1923'te Almanya'da yatak odası üretimiyle mobilya sektörüne giren Nolte, bugün Home Studio konseptiyle çalışıyor. Mutfak, yatak odası ve ray dolap sistemlerinden oluşan ürün gamıyla 50 ülkede hizmet veren ve 20 bin perakende noktasında ürün satışı gerçekleştiren Nolte, Almanya ve Türkiye'de kendi mağazalarında faaliyet gösteriyor.

HEDEF PAZAR Lİ DERLİĞİ
Nolte Grup'un Almanya'dan sonra kendi mağazasıyla faaliyet gösterdiği tek ülke Türkiye olmasını Nolte Türkiye CEO'su Sebahattin Gürel şöyle açıklıyor: "Türkiye ekonomik anlamda çok hızlı ilerliyor. Hızlı büyüyen bir Türkiye, tüm dünyanın olduğu gibi Almanya'nın da sıkı takibinde." Türkiye'de daha çok toplu konut projelerinde yer almayı hedeflediklerini dile getiren Gürel, "Günümüzde çok hareketli olan inşaat sektöründe olabildiğince çok projenin mutfaklarında yer almak istiyoruz. Bunun yanında son kullanıcılara da Nolte bayilerimizle ulaşmayı planlıyoruz" dedi. 2012 yılında 20 milyon liralık bir ciroya ulaştıklarını dile getiren Sebahattin Gürel, yaklaşık olarak 130 kişiyi istihdam ettiklerini belirtti. Günlük 750 mutfak üretim kapasitesiyle Avrupa'nın 3'üncü büyük mutfak üreticisi olduklarını vurgulayan Gürel, hazır mutfak sektöründe pazar lideri olmayı hedeflediklerini söyledi.

YERLİ FİYATA İTHAL MUTFAK
Nolte mutfaklarının gövdeyle aynı renk üretilen, ses ve toz yalıtımı sağlayan fitil uygulaması, çelik çekmece kasaları ve gizli bağlantı sistemleri, 80 kg taşıma kapasitesine sahip çekmecelerin olması ve 20 günde üretilebilmesi gibi farklılıklarının bulunduğunu söyleyen Gürel, "Pazarda rekabet edebilmek için fiyat konusunda agresif bir politika izliyoruz ve neredeyse yerli fiyatına olan mutfaklarımızı birçok eve ulaştırmaya çalışıyoruz" dedi. Grubun ekonomik serisi olarak nitelediği Express Küchen'i bu yıl Türkiye'ye getirdiklerini belirten Sebahattin Gürel, "Nolte Express Serisi mutfaklar için önce İstanbul Kalamış'ta bir info center açtık. Daha sonra İstanbul dışındaki illerde de Express Küchen satış noktaları oluşturmayı hedefliyoruz" dedi. Mağaza sayılarının Türkiye'de üç yıl içinde 10'a ulaştığını dile getiren Gürel, 2013 yılında bu sayıyı 18 çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Çin, Kuveyt ve İspanya gibi ülkeler başta olmak üzere 15 ülkeye ihracat yaptıklarını vurgulayan Sebahattin Gürel, Nolte Express Serisi Mutfakların çok yeni olmasına rağmen yoğun talep aldığını belirtti.

EKOLO JİK ELEKTRİKLE MOBİLYA ÜRETİMİ
FSC ve PEFC sertifikalarına sahip olan Nolte mutfak, doğaya duyarlı bir üretim politika izliyor. Üretim sırasında ihtiyaç duyulan ısı ve elektriği dışarıdan almadıklarını belirten Sebahattin Gürel, fabrikanın kendi ekolojik dönüşüm tesisiyle elektrik ihtiyaçlarını karşıladıklarını dile getirdi. Gürel, ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen bir dizi kriterler listesinin olduğu LEED sertifikasına da sahip tek mutfak firması olduklarını da ekledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Almanya'nın sıkı takibine girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN