Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seramikçiler dünya liderliğine hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Devlet ve özel sektör işbirliğiyle hazırlanan "Seramik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı", Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün açıklamasıyla uygulamaya geçti. Seramik sektörünün imajını yükseltmek ve küresel pazar payını artırmak vizyonuyla, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün öncülüğünde hazırlanan eylem planı, sektörün yol haritasını ortaya koyuyor.

Hedef engelleri kaldırmak
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı tanıtım toplantısında, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından kamuoyuna duyurulan eylem planıyla, ulusal ve uluslararası pazarda etkili olmak isteyen sektörün önündeki engellerin kaldırılması hedefleniyor.

İki farklı hedef için 27 eylem
Türkiye'nin çok daha büyük bir potansiyel taşıdığını vurgulayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, sektörün önündeki süreci doğru yönetebilmek için bir yol haritası hazırladıklarını söyledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, sektörünün imajını yükseltmek ve küresel pazar payını artırmak vizyonuyla, "Kalite ve Verimliliği Artırmak" ve "İç ve Dış Pazarda Ticaret ve Rekabet Şartlarının Korunması ve İyileştirilmesi" başlıklarıyla iki farklı hedef için 27 eylem belirlediklerini açıkladı.

EYLE M PLAN I YÜRÜRL ÜKTE
Seramik sektörüne önemli fırsatlar yaratan ve rotasını çizen "Seramik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı" yürürlüğe girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seramikçiler dünya liderliğine hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN