Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vadistanbul'un ciro hedefi 2 milyar dolar

Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Vadistanbul'da hedeflenen ciro hedefi 2 milyar dolar olarak açıklandı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Proje ortaklarından Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş'in yaptığı açıklamalarda, projenin örnek niteliğinde birçok özelliğe sahip olduğu belirtildi.

CENDERE DE VADİSTANBUL OLACAK
Vadistanbul'un yatırımcılarından Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; "Evyap'ın Ayazağa'da yer alan fabrikaları şehrin dışına taşınıyor. Bu değerli bölgede de sanayi alanlarını ve fabrika binalarını yıkıp, Maslak'ın devamı niteliğinde bir yaşam merkezini, Vadistanbul'u hayata geçiriyoruz. Bu bölgeyi dönüşüme tabi tutarken proje alanımızın dışında kamuya terk ettiğimiz çevreye de büyük yatırımlar yapıyoruz. Bununla birlikte Vadistanbul'u çevreleyen Belgrad Ormanı'nın da alt kesiminde kalan çorak alanlarını yeşillendirmek üzere bir proje yürütüyoruz. İstanbul'a yeni bir yaşam merkezi olacak Vadistanbul'da yaşam başladığında, Cendere Vadisi olarak bilinen bu bölge İstanbul'un en nezih yaşam alanı olacak" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK OTOPARKI
Vadistanbul'un bölgeye büyük değer kazandıracağını belirten Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı; "Vadistanbul ile Ayazağa bölgesi yeni bir çehreye kavuşacak. Türkiye'nin en büyük markalı konut projesi olarak belirtilen Vadistanbul'da özel metrodan, temalı alışveriş caddelerine, ofis bloklarına, lüks konutlara kadar çeşitli özellikler yer alacak. Maslak'ın alternatifi olacak Vadistanbul'da, alışveriş merkeziyle, kafelerle, ofislerle hareketli bir alan oluşturulacak. Türkiye'nin en büyük kapalı otoparkını da inşa edeceğimiz Vadistanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanı içinde bir şehri andıracak." dedi.

1 AYDA 440 KONUT SATILDI
Projenin yatırım potansiyelinin altını çizen Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş; "Ayazağa'da inşasına başladığımız Vadistanbul ile İstanbul'a yeni bir yaşam merkezi oluşturuyoruz. Bu bölgeye yeni bir soluk getirecek Vadistanbul, Türkiye'nin örnek projesi olacaktır. Proje özellikleriyle, konumuyla ayrıcalıklara sahip olan ve böylesine geniş kapsamlı bir projenin tamamlandığında, birçok yatırım aracından fazla kazandıracağını söyleyebiliriz. Aralık ayında lanse ettiğimiz Vadistanbul'un ilk etabında yer alan konutların metrekaresini 5 bin 250 TL'den satışa sunmuştuk. Bu fiyatları 18 ay sonraki teslimimizde görmek imkansız olacak. Yoğun bir taleple satışlarına devam ettiğimiz projede şuan dek 440 konutun satışını tamamladık." dedi.

YATIRIM BEDELİ 1.5 MİLYAR TL
İstanbul'un kuzeyindeki Belgrad Ormanı'yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak'ı birleştiren Vadistanbul'un arsa hariç yatırım bedeli 1 milyar 500 milyon TL. İlk etabının maliyeti 300 milyon TL olan projeden hedeflenen ciro ise 2 milyar dolar. Mimarisine de büyük yatırımların yapıldığı Vadistanbul, Türkiye'nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika'nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı. 1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vadistanbul'un ciro hedefi 2 milyar dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN