Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzu Ankara'da lojmandan rezidans çıkaracak

TOKİ'nin Ankara-Oran'daki Maliye Lojmanları arsası için gerçekleştirdiği ihalede en yüksek teklif Kuzu Toplu Konut İnşaat'tan geldi

Giriş Tarihi: 22.2.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sayısının fazla olduğuna vurgu yaparak satılmasını istediği kamu lojmanları için düğmeye basıldı. İlk olarak Maliye Bakanlığı'nın Oran Atakent Devlet Mahallesi'ndeki lojmanları için ihale düzenlendi. TOKİ'nin ihalesine en yüksek teklif Kuzu İnşaat'tan geldi. Şirket, arsa için 615 milyon TL toplam satış geliri teklifinde bulundu. Arsa karşılığı idare payı oranı olarak yüzde 35, tutar olarak da 215 milyon 250 bin liralık teklif yaptı. Dünkü ihalenin ilk oturumunda 5 firma çekildi. İkinci tur ihale sözlü artırımla devam etti. En yüksek teklifi 150.5 milyon lirayla YDA İnşaat verdi. İhale daha sonra kapalı zarflarda alınan teklifle devam etti. Bu turda da en yüksek idare payı teklifini Kuzu İnşaat verdi.

BAŞKENTE YAKIŞIR PROJE
Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, TOKİ'nin ihaleyle ilgili nihai kararın verilmesinin ardından çalışmaya başlayacaklarını açıkladı. İhale şartnamesinde, arsanın 'Özel Proje Alanı' olarak belirlendiğini hatırlatan Kuzu, arazi üzerine AVM, konut ve otelden oluşan Ankara'ya yakışır karma bir proje planladıklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzu Ankara'da lojmandan rezidans çıkaracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN