Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkalı'da m fiyatı 5 bine çıktı

Giriş Tarihi: 25.2.2013

Başarılı projelerle çehresi değişen Halkalı-Atakent'te konutların metrekare fiyatı 5 bin liraya dayandı. Temapark ile çıtası daha da yükselecek bölgede nitelikli konut sayısı 40 bini geçti. Temapark, üniversite ve hastane yatırımlarıyla bölgenin değeri daha da yükselecek

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), 1980'lerin sonunda orta gelir grubu için başlattığı 'toplu konut hamlesi'yle yüzü gülen İkitelli-Halkalı, günümüzde daha çok 'Atakent' adıyla anılırken; markalı konut projelerinin de merkezlerinden biri oldu. Hayata geçen yeni projelerdeki konut fiyatları birkaç milyon lirayı bulabiliyor.

5 MİLYON TL'YE KONUT VAR
Atakent'te bugün yeni apartmanlarda 150-200 bin liraya, markalı konsept projelerden 5 milyon liraya da ev sahibi olunabiliyor. Marmaray gibi önemli ulaşım hamlesi ve Atakent 1. Etap'ın yeniden inşası gibi özel olası projelerden dolayı bölgeye talebin devam edeceği öngörülüyor. Halkalı Turyap Karan ofisi yöneticisi Kutsal Karan, halen satışı devam eden projelerde stokların belli sürede eriyebileceğini düşünüyor.

BELEDİYE BİNASI TAŞINACAK
Karan, bölgede talebi tetikleyen noktaları şöyle sıraladı: "Halkalı Meydanı, yakın gelecekte gündemdeki projelerle farklı bir görünüm kazanacak. Küçükçekmece Belediye binası da Atakent'e taşınacak. Bölgenin planında spor alanı olarak görülen hali hazırda stat bulunan noktaya spor lisesi ve spor akademisi, milli hedefimiz olimpiyat ile ilintili olduğu kadar örtüşecektir."

BASIN EKSPRES'TE HER PARSEL DOLACAK
Maslak- Büyükdere hattının alternatifi olarak görülen Basın Ekspres yolundaki hareketliliğin uzunca bir süre daha bitmeyeceğini öngörülüyor. "İleride her parsel dolacak, bölge yeni yıldız olacak" ifadelerini kullanan Karan imalat ağırlıklı işletmelerin arsalarının değerlendiğine dikkat çekti. Basın Ekspres yolunda, arsaların metrekaresi 2 bin-3 bin dolara geldi.

BÖLGEDE 40 BİN KONUT VAR
Soyak, Avrupa Konutları, Eroğlu Lounge 1 ve 2, Güneşpark, Laleşehir Konakları, Ihlamur Konutları ve Bosphorus City gibi projelerin içinde bulunduğu bölgede, konut 40 bine ulaştı. Markalı konutların metrekaresi 2 bin TL ile 5 bin TL arasında değişirken, bölge, sahip olduğu özelliklere bağlı olarak 600 TL'den 3 bin TL'ye kadar kiralık alternatifi sunuyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkalı'da m fiyatı 5 bine çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN