Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz proje yaptık bölge prim yaptı

Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, merkezi lokasyondan uzak bölgelerin gelişimine öncülük ettiklerini söyledi. Çelik, "Biz proje yaptıktan sonra, arazi fiyatları ikiye katlandı" dedi

Giriş Tarihi: 11.3.2013
İstanbul'un merkezinin dışında tasarladıkları konsept projelerle girdikleri bölgeye değer kattıklarını söyleyen Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, Sultanbeyli'de hayata geçirdikleri Liva İstanbul projesinden sonra, bölgede arazi fiyatlarının 2 kat arttığına dikkat çekti. Sultabeyli'yi ÜmraniyeÇekmeköy bölgesine benzeten Çelik, "Sultanbeyli'nin gelişimini, 10 yıl önceki Ümraniye-Çekmeköy bölgesine benzetiyorum. Çok hızlı gelişen bir bölge, çünkü Anadolu Yakası'nın merkezine çok yakın. O bölgede 5 proje geliştirdik. Bizim projelerimizden sonra prim yaptı. Gelişimine öncülük ettik" diye konuştu. Bölgenin TEM otoyolu bağlantısı üzerinde bulunması, Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ne yakınlığı ile İstanbul'un ihracatının yapıldığı merkez haline geldiğini söyleyen Çelik, "Bundan 5 sene önceki arsa fiyatlarını görmek çok zor. Aynı şekilde 1.5 yılda rayiçler o kadar değişti ki, 2 katına çıktı" dedi.

ASIL DÖNÜŞÜM BUDUR!
Dolaylı yoldan kentsel dönüşüm yaptıklarının altını çizen Ahmet Çelik, "Projelerimizi gerçekleştirdiğimiz bölgeler, genellikle çarpık yapılaşmanın olduğu yerler. Dolayısıyla, bir bölge yeni projelerle değerlendikçe, çarpık yapılar da hızla dönüşüyor. Arsa fiyatları kıymetleniyor. Dönüşüm budur" diye konuştu.

ŞİRKET MERKEZİ UN FABRİKASINA TAŞINACAK
16 milyon 250 bin euroya satın alınan Paşalimanı Un Fabrikası'na Sinpaş Grubu'nun merkezini taşıyacaklarını söyleyen Çelik: "3 yıl önce burası gündeme geldiğinde, çok heveslenmiştim. Tarihi dokuya zarar vermeden holding merkezi yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

SANCAKTEPE'YE YENİ PROJE
Sinpaş Yapı, 2013 yılı projelerine de hız kesmeden devam edecek. Sancaktepe'de 300 konutluk bir projeye başlayacaklarının bilgisini veren Çelik, "Projemiz hazır, şu an ruhsat aşamasında. Bittiğinde de Sancaktepe'nin top projesi olacak. Yaklaşık 38 bin metrekarelik arazi üzerinde gerçekleştireceğiz. Toplam 26 bin metrekare inşaat alanına sahip. Sinpaş GYO Lagün projesinin tam karşısında yükselecek" dedi. Çelik, bu sene içinde Kağıthane'de ticari gayrimenkul projesi geliştireceklerini de sözlerine ekledi.

ROTAYI ŞİMDİ DE DENİZLİ'YE ÇEVİRDİ
Son birkaç yıldır Anadolu'nun gelişen şehirlerinde proje gerçekleştiren Sinpaş Yapı rotayı Denizli'ye çevirdi. Kasım ayında Denizli-İzmir yolu üzerinde 280 bin metrekarelik arazi aldıklarını söyleyen Çelik, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: "Yılın ikinci yarısında markamıza yakışan ve bölgeye değer katacak bir proje gerçekleştireceğiz. Şu an ruhsat aşamasında. Bölgenin tarihi dokusuna zarar vermeyecek karma bir proje üzerinde çalışıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz proje yaptık bölge prim yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN