TOKİ'den yüzde 20 indirim kampanyası

TOKİ'den konut alanlara indirim müjdesi geldi. Peşin ödemede yüzde 20, 3 eşit taksitte ödeyenlere yüzde 17 indirim uygulanacak

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep üzerine 2013 yılı için indirim kampanyası düzenledi. İdare indirim kampanyasında, hak sahiplerine peşin ve 3 ay vadeli olmak üzere iki ödeme alternatifi sağladı. Buna göre, borç bakiyesini peşin olarak kapatanlar yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitler halinde kapatanlar ise yüzde 17 indirimden yararlanacak. Kampanya kapsamında, indirimden faydalanmak isteyenler, konut kredisi de kullanabilecek. Konut ve işyeri sahipleri, 22 Nisan-17 Mayıs 2013 arasında, satış işlemlerini gerçekleştiren bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

12 AY VADE

Kampanyadan, satışları 2011 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti aynı yılın sonunda başlayan, geri ödemeleri halihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler ile "Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Projeleri" indirim kampanyasına dahil edilmedi. TOKİ, hem kaynak ihtiyacını karşılamak hem de borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen vatandaşların isteklerine yanıt vermek için her yıl erken ödeme indirim kampanyası düzenliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den yüzde 20 indirim kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN