Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlıktan 59 tesise 1.4 milyonluk ceza

Giriş Tarihi: 8.4.2013
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevreye ve insan sağlığına zarar veren kurumları takibe aldı. Kanser vakalarının arttığı iddialarıyla gündeme gelen Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde 2012 yılında 59 ayrı sanayi kuruluşuna yaklaşık 1,4 milyon liralık ceza uyguladı.

5 tesis durdu

Bakanlık, 2006- 2012 yılları arasında, Kocaeli'nde 50 sanayi tesisine çevre denetimi, 56 tesise ise ÇED İzleme ve Kontrol çalışması yaptı. Yapılan denetimler sonucunda 20 adet işletmeye toplam 1 milyon 215 bin TL idari yaptırım cezası kesildi. 5 sanayi tesisi içinde faaliyeti durdurma kararı verildi.

Sıkı denetim

Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Dilovası'ndaki tesislere Kocaeli'ndeki diğer bölgelerde bulunan tesislere nazaran daha yoğun denetimlerde bulunuyor. İl Müdürlüğü tarafından, emisyon yayınımı olan tüm tesisler sıkı takibe alındı ve birçok yaptırımlar da bulunuldu. 2012'de Dilovası'nda bulunan tesislerde rutin denetimler haricinde; Kocaeli Valiliği tarafından oluşturulan komisyon marifetiyle 59 adet tesisin denetimi de gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlıktan 59 tesise 1.4 milyonluk ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN